Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 16:21 Bu haber 268 kez okundu
 
ARA TATİLDE ÖĞRENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ
ARA TATİLDE ÖĞRENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ
KUMLUCA Haberi


ARA TATİLDE ÖĞRENCİLER SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

 

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ara tatil etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanından Sarnıç tepesine doğa yürüyüşü düzenlendi.

Doğa Yürüyüşüne Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel, Kumluca Gençlik ve Spor Müdürü Erol Koca, fakülte öğrencileri ve öğretim elemanları, öğretmenler,öğrenciler ve veliler katıldı.

' EĞİTİM SADECE DERSLİKTE DEĞİLDİR'

Cumhuriyet Meydanında açıklama yapan Kumluca Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin," Milli Eğitim bakanlığımızın ara tatil adını verdiği diğer tatillere benzemeyen farklı bir uygulama düzenledi.Eğitimin sadece derslikte olmadığını okul ortamı dışında da farklı etkinliklerle eğitimin tamamlanabildiğini göstermek amacıyla ara tatillerde bir dizi etkinlik yapılmasını önerdi.Bizde Kumluca'da farklı etkinlikler yapalım istedik.Doğa yürüyüşü,sanatsal etkinlikler,aile günleri,kütüphane gezileri,akıl zeka oyunları,kurum ziyaretleri gibi etkinliklerimiz var. Öğrencilerimizle hep birlikte ilk etkinliğimiz olan doğa yürüşü adını verdiğimiz sarnıç tepesine yürüyüş gerçekleştireceğiz.Etkinliğimize Sağlık Bilimleri fakültesi,İlçe Emniyet müdürlüğü ve ilçemizdeki kurumların işbirliği ile etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz.Öğrencilerimizin geleceği için, sağlıklı bir eğitim için, hem bedenen hem de ruhen sağlıklı sonuç alabilmek için bu tür etkinliklere devam edeceğiz.Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim "dedi

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakülteside “Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüş” sloganıyla ara tatil yürüyüşüne destek verdi.

' SAĞLIKLI YAŞAMIN ANAHTARI FİZİKSEL AKTİVİTEDİR'

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Öncel teknolojinin yaşamımızı kolaylaştırması ile birlikte hareketsiz yaşamı tetiklediği ve beraberinde birçok kronik sağlık sorununa zemin hazırladığını belirtti. Bu etkinlikle Kumluca halkının sağlıklı yaşamın anahtarının fiziksel aktivite ve hareket olduğuna yönelik dikkat çekmeyi amaçladıklarını söyledi.

Öğrenciler ve katılımcılar ellerinde “Kumluca yürüyor, sağlığını koruyor”, “Hareketli olalım, sağlıklı kalalım” yazılı pankartlarla Kumluca Cumhuriyet Meydanı’ndan Sarnıç Tepesi’ne kadar yürüdüler.

 

Yürüyüşe katılan öğrenciler tatilde evde çok sıkıldıklarını arkadaşlarıyla birlikte sosyal aktiviteye dahil olmanın  kendilerini mutlu ettiklerini,evde telefon oynamak yerine doğa yürüyüşüne katılmak çok güzel olduğunu ifade ederken veliler de çocuklar için çok güzel bir aktivite olduğunu boş vakit geçirmektense etkinliklere katıldıklarını ifade ettiler.

 Etkinlik Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çorba ikramı ve öğretmenlerin hazırladığı müzik dinletisi ile sonlandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ARA, TATİLDE, ÖĞRENCİLER, SAĞLIKLI, YAŞAM, İÇİN, YÜRÜDÜ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
27° - 34°
Pazar
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 13.08.2020
İmsak
04:36
Sabah
06:06
Öğle
13:07
İkindi
16:52
Akşam
19:59
Yatsı
21:22
Arşiv Arama
Haber Yazılımı