Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 09:12 Bu haber 517 kez okundu
 
ARKASINDAN KONUŞMAK. ŞERİFE DOĞAN'IN KÖŞE YAZISI
ARKASINDAN KONUŞMAK. ŞERİFE DOĞAN'IN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


ARKASINDAN KONUŞMAK

Ben yapmam, ben konuşmam, böyle bir huyum yoktur diye itiraz ettiğimiz konulardan biri de birinin arkasından konuşma. Nedendir bilinmez… Yüz yüzeyizdir. Yeriz içeriz. Yeri gelir güler , yeri gelir birlikte ağlarız. Can dostu gibi görünürüz… Yanımızdan ayrılmaya görsün… Hemen  arkasından konuşmaya başlarız. Arkasından konuşmak iyi yönlerinden çok yanlışlarından, hatalarından , kural dışı davranışlarından bahsetmek, gizli yanlışları varsa bunları başkalarına anlatmak olarak algılanıyor. Anlattığımız kişi yada kişilerde kendi bildiklerini anlatırsa o sohbettir. Tadı başka oluyor. Konular eşiliyorda eşiliyor. Yüzüne söylemede çekinilen ne varsa söyleniyor. Yanımızdan bir kişi daha ayrılsa sohbet onun üzerinden devam ediyor. Doğru yanlış ne varsa anlatılıyor. Biliyoruzki kınama niteliğindeki bu konuşmalar arkadan konuşmaya giriyor.

Başarılarından , yaptığı yararlı çalışmalarından , varsa maddi, manevi ihtiyaçlarından kim olduğu, ne olduğu, ne yediği, ne içtiği, konuşulursa arkasından sayılmıyor. Kırıcılığı olmuyor, o kişiyi incitmiyor.

Beynini, dilini kırıcı konuşmalardan uzak tutan , arkadaşlığı , dostluğu, yüzüne konuşarak sürdürenlere sağlık ve selamlar.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ARKASINDAN, KONUŞMAK., ŞERİFE, DOĞAN'IN, KÖŞE, YAZISI, ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı