301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 16:49 Bu haber 193 kez okundu
 
BİLİNÇLİ SOSYAL MEDYA KULLANIMI: A VE B FİRMASINDAN FARKIN NE? HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI
BİLİNÇLİ SOSYAL MEDYA KULLANIMI: A VE B FİRMASINDAN FARKIN NE? HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI
Haberi


BİLİNÇLİ SOSYAL MEDYA KULLANIMI: A VE B FİRMASINDAN FARKIN NE? HAMİDE KOÇUBABA’NIN KÖŞE YAZISI

Bilinçli sosyal medya kullanımı örneğini Neslican Tay, Demir Kadın’ın sosyal sorumluluk örneğinde kişisel sosyal medya kullanım yaklaşımını ve küresel köy haline geldiğimiz günümüz çağında küçük çaplı esnaflardan Holding şirketlerinin Kişisel ve kurumsal markalaşmada önemine değinmek istiyorum.

İletişim kurduğumuz araçlar bizim kim olduğumuz hakkında alıca da algı oluşturuyor. Kişisel imajımızı yansıttığımız araçlar işletmeler ve kurumsal firmalar tarafın bilinçli kullanıyor mu? Algı ve itibarınızı tek bir paylaşımla kaybediyor olabilir misiniz?  Ya da küresel köye dönüşen çağımızda geleneksel yöntemlerle mi ürün ve hizmet sunuyorsunuz? Bilinçli olarak içerik üretmediğinizde rakipleriniz içerik üretip müşterileriyle yüz yüze iletişime geçmiş olabilir?

Ayşe Teyze odun ateşinde pişirdiği kuru fasulye yemeğini sosyal medya hesabından paylaşarak gündem oluşturuyor.

Ev yemekleri işletmeleri peki siz sosyal medyada, gazete ve dergilerde kitle iletişim araçları kullanıyor ve etkili içerik üretiyor musunuz? Sizin A ve B mekânından tercih noktasında farkınızı ön plana çıkartmanız lazım. Geleneksel yöntemlerle sektörde var olmanız ya da kar marjınızı artırmanız mümkün değil. Coco Cola firması hatırlatıcı reklam çalışmaları yürütüyor peki neden? Hedef kitleyi bilgilendirmeye ihtiyacı yok, reklam vermese de satın alıyoruz.

UMUDUN, AZMİN SİMGESİ NESLİCAN TAN:

‘Ben tek bacağımdan ibaret değilim’

‘ Penceresine konan güvercinin sol ayağının olmadığını fark ederek masmavi gökyüzünde özgürce uçtuğunu görüp ben de özgürce neden uçmayayım’

‘ En kalabalık AVM’ye sol ayağım olmamasına rağmen kısa etek giyerek ötekileştiren bakışlara engel olmak istedim’

Görüyoruz ki Neslican Tay, Sosyal medya paylaşımlarıyla kitleleri harekete geçirmiş, kanser hastalarına umut olmuş ve ben tek bacağımdan ibaret değilim diyerek bireylerin bakış açılarını değiştirmeyi başarmıştır. Bugün Türkiye’de ve Dünyada UMUDUN, AZMİN SİMGESİ NESLİCAN TAY konuşuluyor.

Kısacası bu örnekle sosyal medya hesabıyla kitleleri harekete geçirmeyi, bireylerdeki olumsuz algıları değiştirip sosyal sorumluluk bilinci kazanılmasını görüyoruz. Markalar ve küçük çaplı işletmelerde hizmetlerini ve ürünlerini, rakip firmalardan farkını, etkili iletişim çalışmalarıyla sektörde var olması mümkündür. Bilinçli iletişim çalışmalarıyla sektörde fark yaratabilirsiniz ….

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİLİNÇLİ, SOSYAL, MEDYA, KULLANIMI:, A, VE, B, FİRMASINDAN, FARKIN, NE?, HAMİDE, KOÇUBABA’NIN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
18° - 23°
Cuma
16° - 23°
Cumartesi
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:54
Sabah
05:35
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:14
Yatsı
21:48
Arşiv Arama
Haber Yazılımı