Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 15:37 Bu haber 547 kez okundu
 
BİR FİNİKE RÜYAM VAR. REFİK AKTEN'İN KÖŞE YAZISI
BİR FİNİKE RÜYAM VAR. REFİK AKTEN'İN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


BİR FİNİKE RÜYAM VAR

ABD’de siyahların özgürlük mücadelesinde sembol olmuş, Martin Luther King “Bir hayalim var” konuşması yaklaşık 60 yıl önce yapmıştı. Onbinlerce insanın katıldığı bu konuşma dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır.

Benimde Finike ile ilgili bir rüyam var. İnşallah bu rüyam en kısa sürede gerçekleşir. Şu fani   ölmeden bu rüya gerçekleşir.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek ülkenin en büyük ilçe kütüphanesi bu ilçede kurulacak. İnsanlar sokaklarda, dedikodu, sığ siyaset ve boş konuşmaların yerine kitapları konuşacak.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek her sokağında bir sürü anlamsız numaralar yerine yazar, şair, bilim adamı ve filozofların ismi verilecek.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek dünyanın ilk portakal olimpiyatları bu ilçede gerçekleşecek. Her 2 yılda bir dünyanın her yerinden insanlar burada toplanacak.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek tüm ilçeyi saran rengarenk begonviller ile bu ilçe begonviller şehri ünvanın alacak. Sadece fotoğraf çekmek için binlerce insan ilçeye akın edecek.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek bu ilçenin tüm sorunları kurulacak kent konseyinde onaylanarak gerçekleştirecek. 7 yaşınan 70 yaşına kadar Finike’li buraya gelip oy kullanacak.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek en az hırsızlığın olduğu, en düşük suç oranının gerçekleştiği, en az sağlık sorunu yaşayacak ilçe olacak.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek her mahalleden bir profesör, her mahalleden bir mühendis, her mahalleden bir doktor, her mahalleden bir yazar yetişecek.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek insanları paraları ve siyasi güçleri ile değil, bilgileri, ahlakları, çalışmaları ve projeleri ile değer verilecek.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek festivallere milyonlar harcamak yerine, milyonların dikkatini çeken müzik, tiyatro, kısa film, opera festivalleri düzenlenecek,

Bir Finike rüyam var, gün gelecek bu ilçe halkından güçlünün değil haklının hakkı savunulacak ve korunacak.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek bu ilçede Allah’ın en çok “Oku” emri yerine getirilecek.

Bir Finike rüyam var, gün gelecek her mahallede bir  kültür merkezinde çocuklar kitap alacak, ders çalışacak ve 16 saat açık olacak.

NE ZAMAN FİNİKELİ OLURUZ

Finike ile ilgili hayallerini gerçekleştirmek isteyenlere destek olduğumuz zaman.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİR, FİNİKE, RÜYAM, VAR., REFİK, AKTEN'İN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı