301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 09:55 Bu haber 251 kez okundu
 
BÖCEK FİNİKENİN SORUNLARINI DİNLEDİ
BÜROKRATLARINI ÇÖZÜM İÇİN GÖREVLENDİRDİ
Haberi


 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberinde başkan yardımcısı Cansel Çevikol Tuncer, Büyükşehir sekreteri Mustafa Gürbüz ve daire başkanları ile Finike’de sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi görüş alışverişinde bulundu.

 

Toplantıya Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, CHP İlçe Başkanı Mustafa Ökten, İYİ Parti İlçe Başkanı İsmet Çetin, sivil toplum örgütü temsilcileri, belediye meclis üyeleri Ertürk Yazar,İsmail Şentürk, Mete Apaydın, Volkan Aydıner, Sadullah Özgül, Kadir Çelik ve muhtarlar katıldı. Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi açılış konuşmasında, Biz Birlikte yaparız diye yola çıktık. Sizlerin desteğiyle başaracağız dedi.

 

BÖCEK; VATANINA, BAYRAĞINA, EZANINA VE ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA

BAĞLI BİR ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİZ

 

Finike’de bir otelde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasında Böcek; Sen Ben yok, Biz varız sloganıyla yola çıktıklarını belirterek, oy veren ve vermeyen tüm vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz.

Bugünde burada Finike’nin sorunlarını dinlemek için varız. Vatanına, bayrağına, ezanına ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir anlayışla vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz dedi.

     Finike’de kapalı olan su fabrikasının ANTSU ismiyle yeniden açılacağının müjdesini veren Böcek, Yalnız köyündeki soğuk hava deposunun da ileride yapılacak işler arasında  yer aldığını söyledi. Böcek milletin parasıyla kimseye tatil vaadinde bulunmadığını belirterek, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirmem dedi. Böcek’in bu konuşması salondakiler tarafından alkışlandı.

GÜNAY; BÖCEK’İ KUTSO’YA DAVET ETTİ

 

Finikeli muhtarlar da elektrik, su, yol, mezarlık , hayvan barınağı gibi sorunlarını dile getirirken,KUTSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günay’da, Böcek’i KUTSO’ya davet ederek Antalya’nın batısında bulunan iş adamlarının sorunlarını görüş ve önerilerini dinlemesini talep etti.

Tarımla ilgili yeni bir anlayışa ihtiyaç olduğunu belirten Günay, turizmle ilgilide batıdaki ilçelerin tek tek değil komple bir projeyle hareket etmesinin önemini dile getirdi.

İnşaatlarda ruhsat almanın da zorluğu dolayısıyla müteahhitlerin iş yapmakta zorlandıklarını ifade eden Günay, bu sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

METE APAYDIN; SİZE YALVARIYORUM BU YOLA ENGEL OLUN

Belediye meclis üyesi Mete Apaydın’da, kaş’a yapılması dillendirilen hava limanı için Finike sahilinin arka kısmından geçeceği söylenen yola tepki göstererek, bu yol Finike’nin bitişi olur. 800 dönüm alan yok olacak, buna istinaden çevresinde 1000,1500 dönüm alanda zarar görecek. Dünyaca ünlü portakal bahçeleri yok olacak. Size yalvarıyorum, böyle bir şeye müsaade etmeyin. Bu durum Finike’nin doğal yapısını da bozacaktır dedi.

HALİL SARIÇOBANOĞLU; HER TÜRLÜ İTİRAZI YAPTIK

Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu’da bu konuyla ilgili itirazlarımızı Cumhurbaşkanımıza , bakanlarımıza yaptık. Eğer böyle bir yol yapılırsa 18 bin ağaç sökülecek dedi.

 

ZİYA AYDEMİR; TAKSİCİLERİMİZİN VE KAMYONCULARIMIZIN MAĞDURİYETİ GİDERİLMELİ

 

Finike esnaf Odası başkanı Bekir Sıtkı Çobanoğlu’da, belediye iş hanındaki boş dükkanların doldurulması gerektiğini ifade ederken, Finike Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Ziya Aydemir’de boşaltılan eski hastane ve adliye binalarının önündeki taksi duraklarının ve Turunçovadaki kamyoncular kooperatifinin yeriyle ilgili mağduriyetlerin giderilmesini talep etti.

 

İSMAİL KARATAŞ HALİN EKSİKLERİNİ DİLE GETİRDİ

Finike Komisyoncular Derneği Başkanı İsmail Karataş’ta halin yeterli olmadığını ifade ederek genişlemenin zorunlu olduğunu ve uzay çatıdaki eksiklerin giderilmesini, yol sorununu ve laboratuar talebini dile getirdi.

 

Finike’nin sorunlarını dikkatle dinleyen Böcek, istek, şikayet ve önerileri not aldırdı ve incelenmesini talimatını verdi. HABER: SAVAŞ KALABALIK        

Kaynak: Editör: SAVAŞ KALABALIK
 
Etiketler: BÖCEK, FİNİKENİN, SORUNLARINI, DİNLEDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 25.05.2020
Bugün
18° - 30°
Salı
17° - 26°
Çarşamba
16° - 25°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 24.05.2020
İmsak
03:57
Sabah
05:36
Öğle
12:59
İkindi
16:49
Akşam
20:12
Yatsı
21:44
Arşiv Arama
Haber Yazılımı