Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:57 Bu haber 611 kez okundu
 
BU HİÇ OLMADI SAYIN KÖLEOĞLU. TAYFUN AKSOY’UN KÖŞE YAZISI
BU HİÇ OLMADI SAYIN KÖLEOĞLU. TAYFUN AKSOY’UN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


BU HİÇ OLMADI SAYIN KÖLEOĞLU TAYFUN AKSOY’UN KÖŞE YAZISI

 

Ülkede gündem çok hızlı değişiyor, malum 2020 kara bulut gibi üzücü olaylarla başladı. Depremler, çığ felaketi, uçak kazaları ve Şehitlerimiz…

 

Kısa bir süre önce Kızılay Derneğinin adı hiçte istemediğim bir biçimde ülke gündemine taşındı. Kızılay şöyle Kızılay böyle… Yapılan iş doğrudur ya da yanlıştır bu yargının ve denetim kurumlarının işi. Diyelim ki kanuni boşluklar var ya da sistem işletilemiyor, işte orada da Meclis devreye girecek. Aslına bakarsanız öyle de oldu. Muhalefet partileri yapılanın yanlış olduğunu belirtti ve işin takipçisi olarak ülke gündemine taşıdılar. Doğrudur ya da yanlıştır. Bana sorarsanız Kızılay gibi bir yardım kuruluşunun adının böyle bir olayda yer almaması gerekir.

 

Ameliyat mı olacaksın? Kazamı geçirdin? Yaralandın mı? Hasta mısın?

 

Kime ihtiyaç? Annene, Babana, Eşine mi, Çocuklarına mı? Komşu ya da arkadaşına mı…?

 

Kızılay Kan Hizmetleri bu ülkenin kan ihtiyacını karşılayan ve kan toplama yetkisine sahip tek kuruluş.

 

Kızılay’ı eleştirebiliriz, tekit edebiliriz, yöneticilerini cezalandırabilirsiniz, ayrıca sevmek zorunda da değilsiniz. Ancak zarar veremeyiz. Böylesi bir kuruma zarar vermek bizzat memlekete zarar vermektir, millete zarar vermektir, vatandaşına zarar vermektir.

 

Kan istemek çok zordur Sayın KÖLEOĞLU, biz bunu çok iyi biliriz. Kan bağışı toplamak da emin olunki hiç kolay olmuyor. Kalabalık yerlerde olmalısınız, herkesin rahatça ulaşacağı yerlerde, meydanlarda olmalısınız ki sizden kan bekleyen insanlara yetebilecek sayıya ulaşabilesiniz. Kumluca’ da, Finike’ de, Demre’ de ve Kaş’ da yaşayan Talasemi hastalarına yeterli kan gönderebilesiniz. Kızılay’dan kan bekleyen hastalardan biride biz Talasemi hastalarıyız.

 

Antalya Kızılay Kan Hizmetlerinin 10 Şubat ta başlatacağı kan bağışı kampanyasını hangi sebeple Kumluca Cumhuriyet Meydanına sokmadınız? Sizi defalarca bizzat aradım ala telefonunuza bakmadınız, whatsapp mesajı ile durumun bölgemizde kan bekleyen insanları etkileyebileceğini yazdım, tepkinize saygı duyuyoruz ama Kan Hizmetlerini lütfen bu işin dışında tutun diye. Size ulaşmak için bir çok kişiyi aradık, başkan yardımcınız dahil. Ayrıca Antalya Kızılay Bölge Kan Bankası Müdürü de aynı şekilde. Ancak başarılı olamadık. Maddi bir isteğimiz olmadı, dükkana ruhsat da istemedik… Topu topu bir kan toplama aracı bir hafta - on gün meydanın bir köşesinde kan toplayacaktı, yıllarca yaptığı gibi. Ama olmadı.

 

Özür falan beklemiyoruz Sayın Başkan. Biz sizin büyük aileniziz. Sahi öyleyiz değil mi?

 

Saygılar Sunarım.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BU, HİÇ, OLMADI, SAYIN, KÖLEOĞLU., TAYFUN, AKSOY’UN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
26° - 37°
Pazar
25° - 39°
Pazartesi
26° - 35°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:56
Sabah
05:39
Öğle
13:08
İkindi
16:58
Akşam
20:26
Yatsı
22:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı