Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 15:48 Bu haber 938 kez okundu
 
CUMA SOHBETİ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
CUMA SOHBETİ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI
KUMLUCA Haberi


CUMA SOHBETİ. KUMLUCA MÜFTÜSÜ  HACI KAHRAMAN’IN KÖŞE YAZISI

 

Rahman ve Rahim olan Yüce Allah’ın adıyla başlayalım değerli okuyanlarım.

Hepimizin Cuması mübarek olsun. Allah hepimize sağlık afiyet ihsan eylesin. Cumanın bereketi hepimizin milletimizin ve devletimizin üzerine olsun inşallah.

2020 yılının 2’inci Cumasında sizlerle birlikteyiz değerli kardeşlerim. Bu günlerde gerek ferdi olarak ve gerekse millet olarak bir takım sıkıntılar problemler ile uğraşmaktayız. Problemlerden çıkmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız gençlerimiz ara tatil dönemine hazırlanıyorlar Diyanet İşleri Başkanlığımız tüm İl ve İlçe Müftülüklerinin vasıtası ile “ Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz Adlı ” bir projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz bu meyanda tüm camilerimiz ara tatil döneminde hem kız hem de erkek öğrencilerimize mekân tutmanın gayreti içerisindeyiz. Amacımız çocuklarımızın milli ve dini değerler ile buluşmalarını sağlamak çocukları ve gençleri geleceğe hazırlamak dünyanın ve ahretin sıkıntılarından kurtulmanın yollarını benimsetmek ve de ibadet bilincini hayatları boyunca sürdürmelerine yardımcı olmak arzusundayız. Bu projeyi daha cazip hale getirmek için camiye gelip namazlarını kılan ve belli duaları ezberleyen gençlerimize imkânlar ölçüsünde onların hoşuna gidecek hediyeler verilmesi planlanmaktadır.

Başkanlığımız ve Müftülüklerimizin uygulamaya koyacakları bu proje 18 Ocak tarihi ile 02 Şubat 2020 tarihleri arasında uygulanacaktır. İlçe Müftülüğümüz konuyu tüm yönleri ile halkımıza duyurmak için bu hafta Cuma ile 18 Ocak 2020 Cuma namazında duyurup bilgilendirme yapacaktır. Sosyal medya vasıtasıyla da konuyu tüm yönleri ile halkımızın bilgi ve ilgisine sunuyoruz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 50 ye yakın İlkokul Ortaokul ve Liselerimizin kapılarına konu ile ilgili afişler asılacak olup konuya duyarlılık gösteren Sayın Müdürümüz Mehmet Ali GİRGİN beye şükranlarımı arz ediyorum. Yine tabii ki sayfalarını bizlere açan Antalya A Gazetesi sahibi Sayın Atilla DEMİRPARMAK beyin katkılarını da yadsıyamayız.

Görüldüğü gibi, bizler zeytinin çekirdeğinden yağ çıkarmaya çalışıyoruz. Hani bazıları derler ya bu İmamlar ne yapıyor?  Bu Müftülükler ne yapıyor?  Böyle diyenlerin kulakları çınlasın. Görüldüğü üzere bizler tüm şartları halkımız ile birlikte zorlayarak hizmet üretme gayretindeyiz. Ayrıca, bizlere bağlı herhangi bir kurum ve müştemilattaki olumsuzlukları fotoğraflayıp bizlere sormadan bunu kamuoyunun önüne çıkarmak iyi niyetten yoksun ısmarlama haberler yapıldığına da şahitlik ediyoruz. İnsanların birbirlerinin hatalarını bulup bunu ortaya dökmeleri mi erdemli bir davranıştır? Yoksa o yanlış davranışı gidermek için sorumluluk almak mı erdemli davranıştır?

İslami ahlak ve kurallar açısından meseleye baktığımızda ise, bir insanın ve kurumun hatasını insanların gözünün önüne dökmenin kişiyi ahrette aynı şekilde kendi ayıplarının tüm insanların gözü önünde ortaya döküleceğini, böyle bir ahiretlik cezaya uğramamak için insanların ayıplarını ifşa etmeme yoluna gidilmesi, erdemli bir ahlak kuralı olduğunu ifade etmek istiyorum.

Ayrıca, Müftülük olarak “ Bilinçli Aile Seminerleri ”  muvacehesinden din görevlilerimize üç günlük seminerimizi Çarşamba günü itibari ile tamamladık. 12 saat dersi ihtiva eden bu seminerleri din görevlilerimiz kendi cemaatlerine verecektir. Aile büromuzda da yeni evlenen ve nişanlı gençlerimizin katıldıkları “ Evliliğe İlk Adım ”  seminerlerimiz yıl boyu devam etmektedir. Müftülüğümüze veya aile büromuza müracaat eden her bir ferde bu konuda uzmanlarımızla destek olmaya devam ediyoruz.

 Hepinize Hayırlı Cumalar diliyorum efendim.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: CUMA, SOHBETİ., KUMLUCA, MÜFTÜSÜ, , HACI, KAHRAMAN’IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı