301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 10:07 Bu haber 359 kez okundu
 
ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMA! SÜMEYYE KORKMAZ'IN KÖŞE YAZISI
ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMA! SÜMEYYE KORKMAZ'IN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


ELİNİN HAMURU İLE ERKEK İŞİNE KARIŞMA!

 

Bu cümleyi Türkiye’de yaşayıp da duymayan kişi kaldığını maalesef düşünmüyorum. Ne demek ki elinin hamuru? Kimse bunu düşündü mü? Peki ya erkek işi?

Evet belki siz de bir şeylerin değişmesi gerektiğini savunuyorsunuz peki o zaman neden susuyorsunuz? Değişime başlamak istiyorsanız benim nacizane fikrim öncelikle evde yetiştirmiş olduğunuz çocuklarınıza ‘’bireysel farklılıklara saygı’’ konusunu aşılamanız. Öyle benimsesinler ki farklılıkları topluma çıktıklarında ben’ci bir tavır sergilemek yerine biz diyebilsinler.

Üzülerek paylaşıyorum bunları sizlerle. Çünkü 2019 yılına gelmiş olmamıza rağmen bizler maalesef hala birbirimizin farklı renkler olduğunu kabul ederek bir gökkuşağı oluşturmak yerine, kendi rengimiz ne ise karşımızdakileri de o renge boyamaya çalışıyoruz. Peki ama neden ?

Toplumumuza baktığımızda geçmişten gelen ataerkil anlayışı, seneler geçtikçe kendi lehine çevirip kullanmaya çalışan bir kesim ile karşı karşıya kalıyoruz. Öyle ki kadın evde çocuklara bakar, erkek dışarıda olan bütün ihtiyaçları karşılar. Erkek bunu giyemezsin der ama dışarını onu giymiş kişiler dikkatini çeker. Burada erkeklerden bir ricam var .‘’ Lütfen kadınları Barbie bebekleriniz gibi görmekten vazgeçin.’’ Korkmayın bizden, bizleri evlere hapsetmeye,dilimizi susturmaya çalışmayın. Unutmayın siz hangi yolu denerseniz deneyin bir kadın eğer bir şeyi yapmaya karar vermişse siz ona yasaklar ülkesini de yaratsanız o şeyi yapar.

Bu noktada erkeklerin de çok hakkını yemek istemiyorum.  Öyle bir yetiştiriliyorlar ki evrende tek bir yerde bulunan en değerli mücevher misali. Ailelerin bu noktada yanlış anlamasını istemem.Biliyorum tabi ki hepinizin çocuğu çok özel bunu kabul ediyorum.    Fakat anlatmak istediğim asıl nokta hayatın içindeki var olma durumlarını eğer ki bencillik seviyesine taşımışlarsa unutmamalısınız ki bunda en büyük pay sizin.

Oysa ki bir düşünse insanlar ya hu hiç kardeşi, eşi, teyzesi, kızı olmamış olsun . Bu hayatta var olmasını sağlayan bir annesi var. Peki o zaman bu şiddete eğilim, bu saygısızlık neden? Soruyorum sizlere ve düşünmenizi istiyorum. Kocası iş bulamayınca evini geçindiren bir kadın tanımayanınız var mı? Ben söyleyeyim evet yok. Çünkü kadın  kanunda yazar,             kitap da , öğretmen de olur,işçide, uzaya da çıkar, dağa da tırmanır, dalgıçta olur. İşte bütün bunlar varken sizler kadının kahkahasına, kıyafetine, başarısına takılıyorsunuz. Takılmayın.

Sadece kabul edin. Kadın ve erkek tıpkı bir salıncağın iki zinciri gibidir. Biri olmazsa diğeri sallanmanız için asla yeterli olmayacaktır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ELİNİN, HAMURU, İLE, ERKEK, İŞİNE, KARIŞMA!, SÜMEYYE, KORKMAZ'IN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Az Bulutlu
Güncelleme: 22.01.2020
Bugün
- 18°
Perşembe
- 15°
Cuma
- 14°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 22.01.2020
İmsak
06:36
Sabah
08:00
Öğle
13:14
İkindi
15:55
Akşam
18:17
Yatsı
19:36
Arşiv Arama
Haber Yazılımı