301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Haziran 2019 - Salı 09:25 Bu haber 187 kez okundu
 
FİNİKE BELEDİYESİ'NDE HAZİRAN MECLİSİ
FİNİKE BELEDİYESİ'NDE HAZİRAN MECLİSİ
FİNİKE Haberi


FİNİKE BELEDİYESİ'NDE  HAZİRAN MECLİSİ

 

Finike Belediyesi'nin haziran ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin yönetiminde gerçekleştirildi.

 

Finike Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen meclis toplantısında önergelerle birlikte 10 gündem maddesi görüşüldü. Bir önceki meclis toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edilen sulama ücretleri değerlendirildi. Komisyona göre belediye sondajı ile sulanan yerlerin saat ücreti 40 TL, kendi sondajıyla sulayanların yıllık dönümü 25 TL, kanaldan sulayanların yıllık dönümü 150 TL olarak belirlenen yeni ücret tarifesi meclis üyeleri tarafından yeniden ele alındı.

SULAMA SUYU ÜCRETLERİNE ZAM YAPILMADI

Çiftçinin desteklenmesi amacıyla Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi'nin de önerisiyle zam yapılmadan eski fiyatın uygulanması kararı alındı. Karara göre; belediye sondajı ile sulama yapanlar saat ücretini 26 TL, kendi sondajı ile sulayanlar yıllık dönümüne 20 TL, kanaldan sulayanlar ise yıllık dönümüne 120 TL ödeyecek. Sulama suyunu saat tarifesine göre ödeyenler bir ay içinde, diğer tarifeye tabi olanlar ise iki eşit taksit halinde 30 Ağustos tarihine kadar ödeyecek.

Toplantıda 31. Finike Kültür ve Turizm Festivali ve Kabotaj Bayramı'nda yapılacak yarışmalarda verilecek ödüller için Plan ve Bütçe Komisyonu'nu tarafından 70 bin TL bütçe oluşturuldu. Başkan Geyikçi, komisyon görüşünün okumasının ardından 70 bin TL olarak belirlenen tutarın tamamının kullanılmayacağı bilgisini verdi. Daha sonra yapılan oylama ile dereceye girecek kişilere verilecek ödüller için encümene yetki verildi.

FESTİVALDE YERLİ ESNAFA YÜZDE 20 İNDİRİM

Toplantıda festival işgaliye ücretleri de belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından belirlenen fiyatlara göre köfteciler 2 bin 500 TL, konum ve metrekaresine göre ayakkabı, giyim ve çeşitli malzemeler satan esnaf 1500 TL ile 2 bin TL, dondurmacılar 1000 TL işgaliye ücreti ödeyecek. Yerli esnafa ise yüzde 20 indirim uygulanacak. Meclis üyeleri tarafından değerlendirilen komisyon raporu oylanarak kabul edildi.

Toplantıda ayrıca toplu iş sözleşmelerine yönelik konu görüşüldü. Başkan Geyikçi, Finike Belediyesi'nde memur statüsünde görev yapan ve sendikaya üye olan personellere yönelik yetkili sendikayla yapılması tasarlanan toplu iş sözleşmesi hakkında bilgi verdi. Sendika ile personele yönelik yapılacak görüşme ve değerlendirmeler için meclis üyelerinden yetki isteyen Başkan Geyikçi'nin talebi kabul edildi.

 

Finike Belediyesi 2019 yılı nisan ayı mali bilançosunun da meclis üyelerine yazılı olarak verildiği oturumda, bir sonraki meclis toplantısının 3 Temmuz Çarşamba günü saat 15.00'te yapılmasına karar verildi.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: FİNİKE, BELEDİYESİ'NDE, , HAZİRAN, MECLİSİ, ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 15.11.2019
Bugün
18° - 21°
Cumartesi
17° - 20°
Pazar
16° - 24°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 15.11.2019
İmsak
06:04
Sabah
07:27
Öğle
12:47
İkindi
15:33
Akşam
17:56
Yatsı
19:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı