Haber Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 15:51 Bu haber 270 kez okundu
 
FİNİKE’DE ALİ ULVİ- AYSİN BÜYÜKNOHUTÇU VE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ PARKLARA VERİLDİ
FİNİKE’DE ALİ ULVİ- AYSİN BÜYÜKNOHUTÇU VE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ PARKLARA VERİLDİ
FİNİKE Haberi


FİNİKE’DE ALİ ULVİ- AYSİN BÜYÜKNOHUTÇU

VE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ PARKLARA VERİLDİ

 

 

Finike Belediyesi ekim ayı meclis toplantınsın ikinci oturumu, Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi yönetiminde gerçekleştirildi.

 

 

Finike Belediye meclisi ikinci oturumu 12 meclis üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi. 8 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantının açılışında konuşan Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, alınacak kararların ilçeye hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Geyikçi, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı için de Türk Silahlı Kuvvetlerine başarılar diledi.

ASMEK VE FİNMEK’E ÜCRETSİZ YER TAHSİSİ

Toplantının ikici gündem maddesinde eski belediye binasının 3. katında bulunan dükkânların, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (ASMEK) kullanılmak üzere ücretsiz tahsis edilmesi görüşüldü. Meclis üyeleriyle yapılan karşılıklı görüş alışverişinin ardından talep edilen yer ASMEK ve FİNMEK tarafından açılacak kurslar için ücretsiz tahsis edildi.

ALİ ULVİ- AYSİN BÜYÜKNOHUTÇU

VE ŞEHİTLERİN İSİMLERİ PARKLARA VERİLDİ

Oturumda, 74 park için yapılan isim çalışması da ele alındı. Parklara, şehit isimlerinin yanı sıra ilçeye katkı sağlayan kişilerin isimleri verildi. Karşıyaka Mahallesi 635 Sokak'taki bir parka ise Finike'de evlerinde öldürülen çevreci çift 'Ali Ulvi ve Aysun Büyüknohutçu'nun ismi verildi. Komisyon tarafından belirlen isimler oybirliğiyle kabul edildi. Belirlenen isimler Kaymakamlık onayına sunulacak.

2020 BÜTÇESİ

Ekim ayı toplantısının ilk oturumunda Plan ve Bütçe Komisyonu'na sevk edilen 2020 yılı tahmini bütçesi komisyon raporu da değerlendirildi. Tahmini bütçe oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıda ayrıca 2020 yılı ücret tarifeleri görüşüldü. İlan reklam bedelleri, işgaliye, düğün salonu fiyatları ve sulama ücretlerinin de yer aldığı yeni tarifeler meclis üyeleri tarafından satır satır incelendi.

MHP Gurup Sözcüsü Çiğdem Aytekin, özellikle sulama suyu ücretlerinde vatandaşların mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çekti. Başkan Geyikçi de listede yer alan birçok kalemde zam yapılmadığını yasal süre gereği güncellendiğini, özellikle bazı düğün salonlarındaki fiyatları düşürdüklerini açıkladı.

Toplantıda ayrıca, Finike Belediye Spor Kulübü'nün yardım talebi görüşüldü. Bir önceki toplantıda Plan Bütçe Komisyonu'na sevk edilen talebe ilişkin komisyon raporu okundu. Sporu teşvik etmek amacıyla yapılacak yardım, komisyonda belirlendiği şekliyle kabul edildi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
 
Etiketler: FİNİKE’DE, ALİ, ULVİ-, AYSİN, BÜYÜKNOHUTÇU, VE, ŞEHİTLERİN, İSİMLERİ, PARKLARA, VERİLDİ,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı