Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Haziran 2020 - Perşembe 16:08 Bu haber 392 kez okundu
 
FİNİKE’DE TARİHİ BİNALAR YENİLENİYORBağlantı
FİNİKE’DE TARİHİ BİNALAR YENİLENİYORBağlantı
FİNİKE Haberi


FİNİKE’DE TARİHİ BİNALAR YENİLENİYOR

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Eski Mahalle’de bulunan tarihi ve eski binaların aslına uygun olarak yenilenmesi için ihale sürecinin başladığını açıkladı.

Başkan Geyikçi, daha önce teknik nedenler nedeniyle ertelenen ihalenin bu kez 14 Temmuz 2020 tarihinde saat 14.00’da yapılacağını bildirdi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Finike’nin çehresinin değişeceğini ifade eden Başkan Geyikçi, “Bu çalışmaların gerçekleşecek olmasında Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun emeği ve katkısı çok büyüktür. Kendisine şahsım ve Finike halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Finike’nin kabuğunu kıracak olan ve çehresini değiştirecek olan çalışma hakkında bilgi veren Başkan Geyikçi, “İlçe merkezimizde bulunan Eski mahallede 9 adedi tescilli, 14’ü geleneksel, 9’u 1950 tarihinden sonra inşa edilmiş 33 adet yapı bulunmakta. Bu yapılar süreç içerisinde deforme olmuş durumda. Antalya Valiliğimizin desteği ile 33 adet binada aslına uygun olarak yenileme çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca yapıların bulunduğu sokaklarda da iyileştirme çalışması gerçekleşecek. Sokak zeminleri kesme taşlarla kaplanacak. Sokak aydınlatmalarında ise tarihi havayı yansıtan malzemeler kullanılacak. Bu çerçevede proje ile ilgili tüm hazırlıklar tamamlandı ve ihale aşamasına gelindi. İhale 14 Temmuz tarihinde gerçekleştirilecek. Ardından çalışmalar için yasal süreç başlayacak” dedi.

Projenin tamamlanmasının ardından çalışma gerçekleştirilen alandaki binaların görülmeye değer bir hal alacağını ve Finike’nin geçmişini yansıtan turistik bir bölgeye sahip olacağını ve potansiyelini artıracağını ifade eden Başkan Geyikçi, “Bu projenin hayata geçmesinde emeği geçen Sayın Valimiz başta olmak üzere Antalya Valiliği’nin değerli çalışanlarına da teşekkür ederim” dedi. Başkan Geyikçi, Vali Karaloğlu’nun Antalya’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar da diledi. Başkan Geyikçi, projenin hayata geçmesinde emeği bulunan Finike Belediyesi personeline de teşekkür etti.

 

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: FİNİKE’DE, TARİHİ, BİNALAR, YENİLENİYORBağlantı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
27° - 34°
Pazar
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 13.08.2020
İmsak
04:36
Sabah
06:06
Öğle
13:07
İkindi
16:52
Akşam
19:59
Yatsı
21:22
Arşiv Arama
Haber Yazılımı