Haber Detayı
23 Temmuz 2019 - Salı 10:38 Bu haber 532 kez okundu
 
FİNİKE'Lİ YAZAR REFİK AKTEN’DEN ALTINCI KİTAP
REFİK AKTEN ALTINCI KİTABINI ÇIKARDI
Haberi


 

Finikeli Yazar Refik Akten'in altıncı kitabı olan 'Masumiyet Mahzeni' adlı romanı piyasaya çıktı.

İlk kitabı 2004 yılında piyasaya çıkan Yazar Refik Akten'in, 'Masumiyet Mahzeni' adlı altıncı romanı da okuyucuyla buluştu. 1974 yılında Antalya'nın Elmalı ilçesinde doğan Refik Akten, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Akten'in 2004 yılında piyasaya çıkan 'Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri' kitabının ardından 'Hastanın Adı Var', 'Televizyonu Kapat Hayatı Aç', 'Ahir' ve 'Fişi Çek' kitaplarının ardından 'Masumiyet Mahzeni' yayınlandı.

Yazar Refik Akten, yaklaşık 2 yılda tamamlanan 'Masumiyet Mahzeni' adlı romanının piyasaya çıkmasının ardından Finike Atatürk Parkı'nda imza günü düzenledi. Kitabı, "Baharda soluveren kadınların aziz hatırasına ithaf edilen roman" şeklinde yorumlayan Akten, "İnsanın göstereceği vahşetin sınırlarını neden hayal edilemeyeceği ana fikri üzerine kurgulanıyor. Romanın geçtiği mekanlar Ankara olmakla birlikte olaylar İstanbul, Malatya ve Antalya'da geçiyor. Ankara'da özellikle Ulus, Tacettin Cami, Hacı Bayram Cami, Ali Semarkandi Türbesi, Çinçin Bağları gibi mekanlarla ilgili ilginç bilgiler de yer alıyor" dedi.

Romanın sadece bir polisiye olmadığını aktaran Yazar, "Bu roman sadece bir polisiye değil, sadece aşk romanı da değil, vahşet hiç değil. Belki de hepsi. Bu kararı okuyucuya bırakıyorum. Güzel bir finalle sonlanan romanın ilgi uyandıracağını düşünüyorum. Masumiyet Mahzeni romanı arka kapağında yer alan, 'Aşk, cinayet ve tasavvuf sarmalında duygu, akıl, bilgi ve bilgelikle donatılmış bir kitap. Bir solukta, merakla ve ürpererek okuyacak; etkisinden kurtulamayacaksınız' bilgileri kitap hakkında genel çerçeveyi çiziyor" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: FİNİKE'Lİ, YAZAR, REFİK, AKTEN’DEN, ALTINCI, KİTAP,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı