Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 13:44 Bu haber 246 kez okundu
 
FİNİKE SAHİL YOLUNDA EDS’YE ÇÖZÜM ARANIYOR
Finike -Kumluca arasında ki sahil yoluna konulmaya başlanılan EDS (Elektronik Denetim Sistemi ) ile ilgili hız sınırlarının artırılması yönünde CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer ile Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi her türlü girişimde bulundular.
FİNİKE Haberi


YAYA GEÇİTLERİ HIZ DÜŞÜMÜNE ENGEL

Daha önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından yapımı başlatılan EDS’nin Finike’den Antalya’ya kadar bir çok noktada yapımı tamamlandı. Edinilen bilgiye göre test çalışmaları süren EDS konusunda hız limitlerinin düşük olması vatandaşları zora sokarak onların tepkisine sebebiyet verdi. Tüm bu gelişmelerden sonra vatandaşların haklı tepkisini dikkate alan Milletvekili Aydın Özer ve Başkan Mustafa Geyikçi konu ile ilgili girişimlere başladılar. 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda yer alan bağlayıcı düzenlemelerden dolayı yaya geçitleri ve meskun mahallerden dolayı hız limitlerinin düşürülmesi karar verici Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i zorladığı gelen bilgiler arasında.

GEYİKÇİ : ELİMİZDEN GELEN ÇABAYI GÖSTERİYORUZ
VATANDAŞLARIMIZIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ

Başkan Geyikçi yapmış olduğu açıklamada; Bildiğiniz gibi Antalya genelinde geçen dönem uygulamaya konulması kararı alınıp yapımına başlanılan trafikte EDS uygulamasi ilçemiz sınırları içerisinde de yer almaktadır.

EDS kapsamında belirlenen hız limitleri Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde belirtilen şartlar doğrultusun da Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından belirlenmektedir. Bu kapsamda Finike-Kumluca (D-400) karayolunda hem EDS hem de gezici radar uygulamalarında geçerli hız limitleri otomobil için 70 km/sa; kamyon ve otobüsler için 50 km/sa olarak belirlenmiştir.

Belirlenen bu hız limitlerine belediyemiz temsilcisi ilgili kararda şerh düşmüştür ve belediyemiz tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME' ye hız limitlerinin arttırılması için resmi başvuru yapılmıştır.

Dikkatinizi çekmek istediğim bir diğer nokta ise ilçemiz sınırları içerisinde EDS hız ölçümü yalnızca Elmalı kavşağı ile Anadolu Otel kavşağı arasında yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yaptığımız görüşmelerimizde elinden gelen çabayı göstereceğini ve hız limitlerinin artışına yardımcı olmaya çalışacağını beyan ettiğini de siz hemşehrilerimize beyan etmek isterim. Sizlerden de can güvenliğiniz için trafik kurallarına her zaman uymanızı rica ediyorum. Limitler olsa da olmasa da kendinizin ve başkalarının can güvenliğini tehlikeye atmayın lütfen, saygılarımla”dedi.

HABER ANTALYA A GAZETESİ

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: FİNİKE, SAHİL, YOLUNDA, EDS’YE, ÇÖZÜM, ARANIYOR,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 13.07.2020
Bugün
26° - 33°
Salı
27° - 32°
Çarşamba
25° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:58
Sabah
05:40
Öğle
13:08
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:00
Arşiv Arama
Haber Yazılımı