Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 16:48 Bu haber 433 kez okundu
 
Finike Vahşi Büyümemeli
Finike Vahşi Büyümemeli
Haberi


Finike  Vahşi  Büyümemeli

Geçen hafta Finike’de ki ticari konular ve esnaflarımızın empati yapması konusuna değinmiştik. Yazımızda esnaflarımızın büyük çoğunluğunun değişen ve gelişen çağa ayak uyduramadığından hem kendisine hem de Finike’ye zarar  verdiklerini söylemiştim.

Yazımda ayrıca esnafların yanında sivil toplum örgütlerinin ve ilçe yönetimlerinin de bu işte sorumlulukları olduklarını hatırlatarak konunun tartışılmasını hedeflemiştim.

 Sayıları azda olsa ticari riskleri alan ve yatırımlar yapan esnaflarımızı takdir ediyorum. Kumluca ile Finike’nin aslında çok da mukayese edilmesini doğru bulmuyorum. Kumluca’da uzun yıllardır büyük bir değişimin ve dönüşümün olduğu gerçek. Ticari anlamda büyüme tabî ki çok önemli. Ben Finike’nin bu şekilde büyümesini de kabullenemiyorum.

 Kumluca’da aradığımız her şeyi buluyoruz ama tarım alanlarının yok edilerek çok katlı binalar yapılması da ne kadar doğru?

 Sakin şehir olmaya aday Finike’nin tarım alanlarının büyük oranda korunması sevindirici. Geçmişten bu yana Belediye Başkanlarımız tarım alanlarını korumada sorumlu davranmışlardır.

 İlçemizi geliştireceğiz derken vahşi bir büyüme ile hareket etmemeliyiz.

 AVM’ler  tüm Türkiye’de olduğu gibi Finike’nin de sorunu. Bunlara kimsenin yerelde dur deme şansı yok. Genel politika ile ilgili bir konu.

 Esnaflarımız da AVM’leri sebep göstererek hareket etmemeli diye düşünüyorum.

 Yaşadığım ilçede her şey sorgulanmasını ve tartışılmasını bekliyorum. Ancak böylelikle doğru işler yapacağımıza inanıyorum. Saygılarımla…

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Finike, , Vahşi, , Büyümemeli,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı