Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 09:03 Bu haber 354 kez okundu
 
GEYİKÇİ:78 İŞLETMEDEN KİRA ALINMAYACAK
GEYİKÇİ:78 İŞLETMEDEN KİRA ALINMAYACAK
FİNİKE Haberi


GEYİKÇİ:78 İŞLETMEDEN KİRA ALINMAYACAK

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Mayıs ayında düzenlenen olağanüstü meclis toplantısında korona salgını nedeniyle genelge ile kapanan belediyenin kiracısı işyerlerinden kira alınmamasına yönelik kararın uygulamaya geçtiğini açıkladı. Başkan Geyikçi, 78 işletmeye yönelik kira erteleme kararının yazı ile işletmelere iletildiğini bildirerek, kapalı kalan gün sayısı kadar kira sözleşmesinin uzatıldığını söyledi.

Başkan Geyikçi, “Korona salgınının ülkemizde görülmeye başlanmasının ardından bilindiği gibi bir dizi tedbirler alındı. Bu çerçevede genelge ile berberler, kahveler, cafeler, sinemalar başta olmak üzere birçok alanda işletmeler ikinci bir genelgeye kadar kapatıldı. Belediye Meclisi olarak biz de Mayıs ayında yaptığımız olağanüstü toplantıda genelge ile kapalı kalan işletmelerin kira bedellerinin alınmamasını kararlaştırdık” dedi.

Hayatın yeniden normale dönmeye başlaması ile yine genelge ile kapalı işletmelerin açıldığını kaydeden Başkan Geyikçi, “Emlak ve İstimlak Müdürlüğümüz bu çerçevede bir çalışma yaptı. Belediyemiz dükkanlarında kiracı olan berber, kuaför, güzellik salonu gibi 16 işletme tespit edildi ve bu işletmelerin  50 gün boyunca genelge gereği kapalı kaldığı görüldü. Bu 16 işletmenin 50 günlük kira bedellerinin alınmamasına yönelik resmi işlemler yapıldı ve esnaf hemşerilerimize karar yazılı olarak tebliğ edildi” dedi.

Bunun yanı sıra sinema, kahve, kıraathane, çay ocağı ve kafe gibi 62 belediyenin kiracısı 62 işletmenin daha bulunduğunu açıklayan Başkan Geyikçi, “Bu işletmelerimiz de 77 gün kapalı kaldı. Bu işletmelerin de resmi işlemleri yapıldı. Emlak ve İstimlak Müdürlüğümüz genelge gereği kapalı kalınan gün sayısı kadar kira bedelinin alınmaması yönündeki yazıyı Mali Hizmetler Müdürlüğümüze iletti. Başkanlık makamı olarak biz de kararı uygulamaya koyduk” diye konuştu.

Alınan karar gereği genelge gereği kapalı kalınan gün sayısı kadar kira bedelinin alınmayacağını ve bu gün sayısının sözleşmenin sona ereceği tarihe ekleneceğini bildiren Başkan Geyikçi, “Genelge ile dükkanı kapanmayan ancak 65 yaş üzeri olduğu için işyerine gidemeyen hemşerilerimiz de var. Onlar ile ilgili sürecin nasıl işleyeceğini ilgili bakanlığa yazılı olarak sorduk. Gelen yazıya göre gerekli işlemi yapacağız. Bu vesileyle hemşerilerime tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: GEYİKÇİ:78, İŞLETMEDEN, KİRA, ALINMAYACAK,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sıcak
Güncelleme: 14.08.2020
Bugün
26° - 38°
Cumartesi
27° - 34°
Pazar
26° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 13.08.2020
İmsak
04:36
Sabah
06:06
Öğle
13:07
İkindi
16:52
Akşam
19:59
Yatsı
21:22
Arşiv Arama
Haber Yazılımı