Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 10:45 Bu haber 937 kez okundu
 
KUMLUCA'DA TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
KUMLUCA'DA TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
KUMLUCA Haberi


KUMLUCA'DA TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

 

Kumluca Ziraat Odası Toplantı Salonunda Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Sigortalarında yaşanan sorunlar ve çözümleri hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Bilgilendirme toplantısına CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer,Tarsim Bölge Müdürü Mustafa Değer,Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe ve çok sayıda üretici katıldı.

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Antalya Bölge Müdürü Mustafa Değer Tarsim sigortasında yaşanan sorunlar ve çözümleri hakkında ayrıntılı bilgi aktardı.

Bilgilendirme toplantısında açıklama yapan CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer,Kumluca Ziraat Odamızın tarım sigortaları Tarsim ile ilgili gelişmeler ve sorunların ele alındığı toplantıya katıldığını,mülkiyet sorunu yüzünden çiftçi kayıt sistemi ÇKS ile örtüaltı kayıt sistemine dahil olamadığı için sigorta yaptıramayan, ziraat bankasından düşük faizli kredi kullanamayan ve doğrudan gelir desteklerinden faydalanamayan üreticilerimizin durumu hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yanı sıra Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yaptığımız çalışmalara ilişkin bilgilendirmede bulunduğunu söyledi.

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, " Tarsim bölge müdürü ve ekibi tarsim sigortasının faydasının neler olduğunu ve çiftçilerimizin hangi haklara sahip olduğu konusunda bilgilendirdi.Tarsim sigortası yapılmasında engel olan hazine arazilerin,tapusu olmayan araziler  ve taşıdığı özellikler nedeniyle sigorta yapılamayan arazilerin durumu hakkında konuşuldu.Mahkemeleri devam eden mülkiyeti çözülemeyen arazilerin sigorta yapılması konusunda talepte bulunduk.Milletvekilimiz Sayın Aydın Özer 'de bu konuda mecliste gerekli konuların çıkarılması konusunda yardımcı olacağı konusunda söz aldık.Teşekkür ederim "dedi.

Dönem Dönem bilgilendirme toplantıları düzenlediklerini altını çizen Hidayet Kökçe," Çiftçilerimize Tarsim sigortasının faydalarını neler olduğu hakkında bilgilendirme toplantısı düzenliyoruz. Çiftçilerimiz toplantılara katılım az oluyor. Kumluca ilçemiz doğal afetlerin yaşandığı ciddi hasarlar gören bir ilçe konumundadır.Bu noktada üreticilerin mağdur olmaması amacıyla afet sonrasında nelerden faydalanabilecekleri hakkında düzenlediğimiz bilgilendirme toplantılarına katılmalarını ciddiye almalarını düşünüyorum" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: KUMLUCA'DA, TARSİM, BİLGİLENDİRME, TOPLANTISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı