Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Ekim 2019 - Çarşamba 15:35 Bu haber 248 kez okundu
 
MEME KANSERİNDEN KORKMA FARKINDA OL GEÇ KALMA
MEME KANSERİNDEN KORKMA FARKINDA OL GEÇ KALMA
FİNİKE Haberi


MEME KANSERİNDEN KORKMA FARKINDA OL GEÇ KALMA

 

Finike İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Ebe  Canan Çobanoğlu Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı dolayısı  ile Finike Belediyesinde ki görevli bayan personele konferans verdi.

Konferansta  Meme kanseri hakkında bilgilendirme yapan Çobanoğlu meme kanserinin nasıl oluştuğu,  iyi huylu , kötü huylu , kanserin nedenleri ,kanser belirtileri hakkında bilgiler ver.

Çobanoğlu “Kadınlarda en sık görülen kanser tipi olan meme kanseri hastalığında, son 20 yılda teşhis ve tedavi anlamında büyük ilerlemeler kaydedildi. Erken tanı sayesinde memeyi koruyan ameliyat seçenekleriyle bu hastalıktan kurtulma şansı arttı. Erken tanı konulmuş meme kanseri tamamen tedavi edilebilen bir hastalıktır. Erken tanıya önem verin!

MEME KANSERİ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Memede; genellikle ağrısız, sert yapılı, hareket ettirilebilen veya yerinden oynamayan, zamanla büyüyebilen yapıda ve karakterde ele gelen şişlikler.

Gözle görülebilir şekilde, meme boyutunda veya şeklinde değişiklik. Meme cildinde kızarıklık, morluk, yara, damar genişlemesi, içeri doğru çöküntü, yaygın küçük şişlikler, portakal kabuğu görünüşü gibi noktasal çekintiler. Meme başı ve çevresinde, renk ve şeklinde değişiklik, meme başında genişleme, düzleşme, içe çökme, yön değiştirme, kabuklanma, çatlaklar ve yaralar.Meme başından kanlı veya kansız akıntı gelmesi.Koltuk altında görülebilen, elle fark edilen ağrılı ya da ağrısız şişliklerdir” dedi.

Konferans sonrası Finike Belediyesi’nin bayan personelleri Ebe Canan Çobanoğlu’na bilgilendirmesi için teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: MEME, KANSERİNDEN, KORKMA, FARKINDA, OL, GEÇ, KALMA,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 13.07.2020
Bugün
26° - 33°
Salı
27° - 32°
Çarşamba
25° - 33°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:58
Sabah
05:40
Öğle
13:08
İkindi
16:58
Akşam
20:25
Yatsı
22:00
Arşiv Arama
Haber Yazılımı