Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 11:38 Bu haber 322 kez okundu
 
MERHABA. NECMETTİN GÖKKAYA’NIN KÖŞE YAZISI
MERHABA. NECMETTİN GÖKKAYA’NIN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


MERHABA. NECMETTİN GÖKKAYA’NIN KÖŞE YAZISI

Merhaba Antalya A gazetesinin değerli okuyucuları, Merhaba Antalya A gazetesi ailesi, Bundan sonra sizlerle öncelikli olarak mesleğimle ilgili yazılar vasıtasıyla beraber olacağım. Sizlerlebuluşmamı sağlayan Atilla Demirparmak beyefendiye teşekkür ederim.              

Bu vesile ile bölgemizde turfanda sebze üretim sezonuna başlangıç yapanlara, sezonunu tamamlamak üzere olan yayla sebze üreticilerimize, meyve üreticilerimize, arıcılarımıza, balıkçılarımıza, küçük ve büyükbaş hayvan üreticilerimize, velhasıl çiftçilerimize, onlara tedarikte ve satışta yardımcı olan herkese kolaylıklar ve başarılardiliyorum.

Rabbim her daim hepimizin yâr ve yardımcımız olsun.

KAFAYI KUMA GÖMMEK

                Gıdada kalitenin matematiksel olarak ifade edildiği bir dönemde kafamızı kuma gömüp, benim ürünüm temiz, benim ürünüm leziz, benim ürünüm organik diye kendi sahamızda top çevirmemizin bize hiç faydası yok.

                Bu bağırışlarımız,gürültülerimiz bilinç altımıza işlenen “Bağıran danayı kurt yemez.” sözüne her hücremizle iman etmemizden ileri geliyor olsa gerek. Kendi sahamızdaki bu gürültümüzün bugüne kadar bir tüketiciyi dahi ikna ettiğine şahit olmadım.

Biz her şeyimiz organik organik diye yırtındıkça duble yolun ortasındaki meyveyi yiyen, orta refüjdeki semiz otunu salataya doğrayan tüketici bizim sebze ve meyvemizin hormonundan, GDO’suna, kısır tohumlu oluşundan kamyon ile yolda giderken nasıl büyüdüğüne kadar ahkam kesip uzmanlık taslayacaktır.

Yapmamız gereken organik ürün safsatasını bir kenara bırakıp “Kontrollü Üretim ve İyi Tarım Uygulamaları” temeli üzerinden çalışmalıyız. Ve üretimimizi de “İyi Tarım Uygulamaları” standardında yapmalıyız. Yoksa televizyonda yemek tarifi yapan 5 yaşındaki çocuğun yaptığı algıyı bile kırmaktan aciz olduğumuzu unutmayalım.

Ne diyor bu küçük hanım? Tarif ettiği yemekteki sebzeler organik olacakmış!

Haydi bakalım bu küçük hanıma organik ürün gönderelim. Ücra bir dağdan topladığımız kiriş veya mantarla bile bu isteği karşılamakta zorlanırız.

Bir ürünün organik olmaması sağlıksız olduğu anlamına gelmez.

Biz kontrollü üretim yaparak göğsümüzü gere gere “İyi Tarım Uygulamaları”nasahibim dersek, çalışmalarımızı doğrular üzerinden kurarsak sonuç alırız. Yoksa satışa sunduğumuz herhangi bir ürüne yapılacak analiz o ürünün organik olmadığını gösterecektir.

Rahmetli Dündar Taşer’in dediği gibi atalarımız çadırlarını çakalların yolu üzerine kurmuşlar. Aklımızı başımıza alalım.

Bazı yabani hayvanlar yavrularının başında beklemezler, yavrusunun ihtiyaçlarını görür hemen uzaklaşırlar. Çünkü savunmasız yavrularda yırtıcılara yerini belli edecek koku yoktur. Anne kendi kokusu ile yavrularının yerini belli etmek istemez.

Diyeceğim odur ki biz organik yalanına sığındıkça, kumdan yapılan kuleler gibi ilk dalgada yok oluruz.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MERHABA., NECMETTİN, GÖKKAYA’NIN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı