301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 09:02 Bu haber 546 kez okundu
 
ŞAHİN: BU MALZEMELERİ ALAN BELEDİYE HURDACI MIDIR ?
ŞAHİN: BU MALZEMELERİ ALAN BELEDİYE HURDACI MIDIR ?
FİNİKE Haberi


ŞAHİN: BU MALZEMELERİ ALAN BELEDİYE HURDACI MIDIR ?

MHP Finike İlçe Başkanı Recep Şahin yapmış olduğu basın açıklamasında;  Finike Belediyesi tarafından 20 Bin TL’ye Karamanlı Belediyesi’ne satılan aquapark ile ilgili Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ile Finike Belediye Başkan Yardımcısı Cavit Aktar’ın Sosyal Medyada yayınlanan Finike Belediyesi önündeki resimlerini paylaşarak bu resim her şeyi anlatıyor” dedi.

Recep Şahin yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelerde bulundu “19 Haziran 2020 günü Finike Belediyesine ait olan Aquapark’ın satılmasıyla alakalı yapmış olduğumuz yazılı açıklamaya istinaden Finike Belediye Başkanı Sayın Mustafa Geyikçi’de meclis konuşma destekli yapmış olduğu yazılı açıklama ile şeffaf belediyecilik yaptıklarını ayak oyunlarına pabuç bırakmayacaklarını söylemiş. Bu söylemlerini takdire şayan buluyor, kendisini tebrik ediyoruz. Yalnız açıklamalarının sadece söylemde değil eylemde de olması gerektiğini kendisine bir kez daha hatırlatıyoruz.  Sayın Geyikçi’yi  laf cambazlığı ile siyaset yapmak yerine halkın gerçeklerine göre siyaset yapmaya  ve Finike de bir yıllık süreçte yapmadığı hizmetleri yapmaya, vatandaşların sorunlarını çözmeye, hiçbir şey yapamaz ise de Finike’nin değerlerine sahip çıkmaya, onları ucuz pahalı demeden satarak belediyenin içini boşaltma gayretinden vazgeçmeye davet ediyoruz.

Sayın Geyikçi bizim açıklamamızda sorduğumuz Aquapark sorularını tersten okuma gayretine girmiş, çarpıtma sanatı ustalığına soyunmuş ve laf olsun torba dolsun mahiyetinde cevaplarla da geçiştirmeye çalışmıştır.  Bu konu asla geçiştirilecek, hafife alınacak bir konu olmadığı için bir kez daha altını çizerek sormak istiyoruz.

Sayın Geyikçi sizin şeffaflık dediğiniz konu sadece bilgi vermek midir? Mecliste bizim meclis üyemizin sorusu üzerine orasının atıl vaziyette olduğunu, işe yarayan parçaların belediyede bırakılacağını diğerlerinin ise hurda mahiyetinde satılacağını söylüyorsunuz. Ancak baktığımız zaman Aquapark ile ilgili hiçbir malzeme kalmamış tamamı sökülüp bizden çok daha küçük nüfus ve gelire sahip olan bir belediyeye satılmıştır. Bu malzemeleri alan Belediye hurdacı mıdır ?

Bunları satarken hangi ihale kanuna göre hareket ettiniz?

Bu satış için duyuru yayınladınız mı?

Yayınladıysanız belgelerini kamuoyu ile paylaşır mısınız?

Mecliste bir fiyat araştırma komisyonu kurdunuz mu?

Fiyat araştırma komisyonu kurmadıysanız Plan ve Bütçe Komisyonuna yetki vererek bu malzemelerin değerini araştırdınız mı?

Eğer araştırmadıysanız tek teklifi veren belediye olan Karamanlı Belediyesine hangi kritere göre 20 Bin TL bedel belirleyerek burayı verdiniz?

Finike’de yaşayan vatandaşların ve meclis üyelerinin bile satıştan haberi yokken başka bir ildeki belediyenin nasıl ve ne şekilde haberi olduğunu bize nasıl izah edersiniz?

Yoksa bizim bilmediğimiz bir takım “Kuş”lar oraya haber mi uçurdu?

Kötü ve atıl vaziyette bir yer dediğiniz bu alanı daha derli toplu bir hale getirip sizin sık kullandığınız sosyal belediyecilik anlayışı ile bağdaşacak bir şekilde vatandaşların kullanımına açamaz mıydınız?

Bu soruları çoğaltmak mümkün ancak her tarafı şaibe kokan bu satış bir kez daha göstermiştir ki sizin Şeffaf Belediyecilik anlayışınız sadece laftan ibarettir.

Sayın Geyikçi kalan görev süreniz içerisinde Finike Belediyemize ait olan bir çok gayri menkülü de meclise bilgi vererek mi satacaksınız, yoksa ihale ile duyurusunu yaparak mı satacaksınız?

 “Yavuz hırsız ev sahibini bastırır” atasözü misali üste çıkma gayretiniz hizmet fukaralığınızı örtmez.

Size naçizane tavsiyemiz bizimle veya vatandaşla laf yarışına girmek değil, bilgi, birikim ve beceriniz var ise hizmet yarışına girmenizdir” dedi. 

Kaynak: Editör: Ayşe KARABAY
 
Etiketler: ŞAHİN:, BU, MALZEMELERİ, ALAN, BELEDİYE, HURDACI, MIDIR, ?,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 25.01.2021
Bugün
10° - 16°
Salı
- 15°
Çarşamba
11° - 17°
Anketler
Antalya

Güncelleme: 25.01.2021
İmsak
06:35
Sabah
07:58
Öğle
13:15
İkindi
15:58
Akşam
18:21
Yatsı
19:39
Arşiv Arama
Haber Yazılımı