301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Şubat 2019 - Pazar 11:51 Bu haber 249 kez okundu
 
SAHNE SENİN
SAHNE SENİN
KUMLUCA Haberi


SAHNE SENİN

Kumluca Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlı Merkezi çalışanları tarafından hazırlanan “Sahne Senin” isimli program büyük beğeni topladı. Merkezin üyeleri tarafından sahnelenen kısa oyunlar, şiirler, türkü ve şarkılar katılımcıları hem eğlendirdi hem de güldürdü.

2016 yılından beri üye kabul etmeye başlayan merkezde bugüne kadar birçok etkinlik düzenlendi. Sonuncu olarak yapılan “Sahne Senin” isimli program süt kardeşler skeci ile başladı. Ardından okunan şiirler ve şarkılarla program devam etti. Programda merkezimizin üyelerinden birisinin yazdığı “Kalpleriyle Candır”  şiiri duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

TRSM Sorumlu Hekimi Psikiyatri Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Yılmaz ise program sonunda okuduğu şiir ve yaptığı konuşma ile merkezin üyeleri ve katılımcılar tarafından alkış aldı.

Psikiyatri Hastalıkları Uzmanı Dr. Ulaş Yılmaz konuşmasına şunları söyledi: “Toplumda oldukça yaygın görülen ruhsal hastalıkların hastanemizde tedavisinin yanı sıra psikososyal sağaltım gerekmektedir.Toplum Ruh Sağlığı Merkezimizde hastaların yetenekleri ve istekleri doğrultusunda sosyal programlar düzenlenmektedir. Merkezimiz açıldığı günden beri harika işler ortaya koymaktadır. Bugüne kadar merkezimizde 2 üyemiz açık liseden mezun olmuş bir üyemizde açık ortaokul kaydını yaparak uzun yıllardan beri hayal ettiği eğitim hayatına başlamıştır. 2 üyemiz girdikleri KPSS sınavında yüksek puanlar alarak bizleri mutlu etmiş ve atanmayı beklemektedir. Ayrıca ürettikleri birçok sanat eseride onların ne kadar yüksek bir potansiyelde olduklarını göstermektedir. Toplumda bu hastaların merkezimizden faydalanmaları ve üye sayımızın artması bizleri mutlu edecektir.

Programla ilgili olarak Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Ayşegül Alkan ise şunları söyledi: “Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz 3 yıldan beri Batı Antalya bölgesine hizmet vermekteyiz. Açıldığı günden beri üyelerimizin yaptığı tüm programlar ve çalışmalar büyük beğeni topluyor. Bu programlarda üyelerimizin ortaya koyduğu eserler ve ürünlerde en büyük mutluluk kaynağımız. Amacımız bundan sonrada bu tür organizasyonlar ile üyelerimizin hayata tutunmalarını sağlamak ve özgüvenlerini geliştirmektir. Biz üyelerimiz ve aileleri ile büyük bir aile olduğumuzu düşünüyor ve duygularla hareket ediyoruz.”

 

Kaynak: (H.B.) - Haber Merkezi Editör:
 
Etiketler: SAHNE, SENİN,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Çok Bulutlu
Güncelleme: 17.09.2019
Bugün
12° - 25°
Çarşamba
14° - 27°
Perşembe
16° - 30°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 17.09.2019
İmsak
04:57
Sabah
06:23
Öğle
12:51
İkindi
16:19
Akşam
19:06
Yatsı
20:25
Arşiv Arama
Haber Yazılımı