Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 16:58 Bu haber 809 kez okundu
 
TÜRK’ÜN ŞANLI BAYRAĞI İSA BAHADIR ÇELİK2İN KÖŞE YAZISI
TÜRK’ÜN ŞANLI BAYRAĞI İSA BAHADIR ÇELİK2İN KÖŞE YAZISI
FİNİKE Haberi


TÜRK’ÜN ŞANLI BAYRAĞI İSA BAHADIR ÇELİK2İN KÖŞE YAZISI

Atatürk “Bayrak bir milletin özgürlük alametidir. Düşmanın da olsa hürmet lazımdır.” Sözüyle ifade ettiği, bayrağın bir millet için kutsal olması gerekir. Bayrak bir milletin şerefi, namusu ve aynı zamanda simgesidir. Fakat Türk bayrağı hiçbir milletin sahip olamayacağı kadar kutsal ve her zerresinde kazanılmış zaferler ve şehitlerin aziz kanıyla bezenmiş bir bayraktır.

Avrupa Parlementosu’nda Yunan milletvekilinin şanlı Türk bayrağımızı yırtması korkaklığın ve acizliğin zirve noktasıdır. Hiçbir sebep bir milletin bağımsızlığının simgesi olan bayrağını yırtma cürretini vermez. Tarihsel kuyruk acılarını küçük oyunlarla bastırmaya çalışan zavallılar, ahlaksızlıklarını tüm dünyanın gözleri önünde sergilemiştir. Yüz yıllarca Cihan hakimi Büyük Osmanlı İmparatorluğunun sancağı altında bulunan Yunanistan, tarihini unutarak soysuzluğunu bir kere daha kanıtladı.

İzmir’in kurtuluşundan sonra Atatürk bölgeyi ziyareti esnasında yol halısının Yunan bayrağı olduğunu fark eder, yanındakilere sorar ve “Yunan bayrağı paşam! Yunan kralı Konstantin buraya ilk gelirken Türk bayrağını çiğneyerek geçmişti” yanıtını alır. “Hata etmiş! Ben bu hatayı tekrar edemem. Bayrak milletlerin şerefidir demiş ve ne için olursa olsun yere serilemez ve çiğnenemez” demiştir.

Mehmet Akif’inde dediği gibi; Vurulup pak alnından, uzanmış yatıyor; Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor. Türk milletine yapılan bu alçak saldırının cevabı 9 eylül 1922 yılında verilmiştir. Verilen bu cevabı hatırlamayanlar Bayrağımızın basit oyunlara alet edilemeyecek kadar kutsal, şanlı ve şerefli olduğunu unutmamalıdır.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜRK’ÜN, ŞANLI, BAYRAĞI, İSA, BAHADIR, ÇELİK2İN, KÖŞE, YAZISI,
Yorumlar
Bizim Gazete
Resmi İlanlar

Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Antalya
Açık
Güncelleme: 07.09.2020
Bugün
26° - 32°
Salı
26° - 32°
Çarşamba
26° - 34°
Anketler
Haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Antalya

Güncelleme: 07.09.2020
İmsak
05:03
Sabah
06:25
Öğle
13:01
İkindi
16:36
Akşam
19:26
Yatsı
20:43
Arşiv Arama
Haber Yazılımı