A Gazetesi

Kod Arşivi
Anasayfa | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | RSS Kaynağı

Arama


Gelişmiş Arama

Reklamlar

Kafi Baba Türbesi aslına uygun hale getiriliyor

Finike Saklısu Köyündeki Kafi Baba Türbesi yapılan çevre düzenlemesinin ardından ikinci bir çalışmayla tarihi dokusuna uygun hale getiriliyor.

Kategori  Kategori : Güncel
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Tarih  Tarih : 31 Ocak 2013 08:57

Finike Saklısu Köyündeki Kafi Baba Türbesi yapılan çevre düzenlemesinin ardından ikinci bir çalışmayla tarihi dokusuna uygun hale getiriliyor.

 

     Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik’in ardından Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Antalya İl Kültür Müdürü İbrahim Acar, Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Müze Müdürü Mustafa Demirel ile birlikte Kafi Baba Türbesi ve çevresinde incelemelerde bulundular.

     Yapılan incelemeler sonucunda Antalya Valiliğinin maddi desteği ile Finike kaymakamlığının hazırlatacağı projeye Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve İl Kültür Müdürlüğünün teknik destek vererek türbenin tarihi dokusuna uygun bir şekilde yenileneceği bildirildi.

     Birinci aşamada İl genel Meclis Üyesi Bilal Turgut’un gayretleriyle ve Finike Belediyesi, hayırseverler ve İl Özel İdaresinin desteğiyle türbe ve çevresi bakımdan geçmiş, türbenin halıları yenilenmiş ve türbe içerisi boyatılmış, çevre duvarları ile yeni bir tuvalet yapılmıştı.

Türbenin aslına uygun haline getirilmesiyle yurt çapında tanınan Horasan Ereni Pir Hacıbektaş halifelerinden Kafi Baba türbesine ziyaretçi akını olması bekleniyor.     

     Daha öncede Antalya İl Müftüsü Ahmet Çelik Yuvalı köyünde bulunan Kafi Baba Türbesini ziyaret etmişti.

Yazdırılabilir Sayfa Word'e Aktar Tavsiye Et Yorum Yaz
 


Güncel

En Çok Okunan Haberler

Herkesin çocuğunu servisle veya makam arabasıyla okula gönderme şansı yok atila
atila

Son Dakika Haberleri

Anket

HABER SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?
Tüm Anketler

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

Reklamlar

Copyright-2012 © agazetesi.com