YELKENCİLER KUMLUCA’DA SEVGİ ÇEMBERİ OLUŞTURDU
YELKENCİLER KUMLUCA’DA SEVGİ ÇEMBERİ OLUŞTURDU
218 defa okunmuş - 14 Ekim 2019 - Pazartesi 16:12

YELKENCİLER KUMLUCA’DA SEVGİ ÇEMBERİ OLUŞTURDU

Marmaris’ten Akdeniz’e açılan Denizlerdeyiz Amatör Denizcilik Derneği (DADDralli) üyesi yelkenciler, Avrupa Hareket Haftası kapsamında Kumluca sahilinde sevgi çemberi oluşturdu.

43 yelkenli teknenin oluşturduğu sevgi çemberine Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu da katıldı.DADDralli Kulübü Üyesi Kumluca’lı İş Adamı Hakan Başer’in teknesinin kaptan köşkünden telsiz ile yelkencilerimizi selamladı ve ilçemize kattıkları bu güzellikten dolayı teşekkür etti.

Marmaris’ten Akdeniz’e açılan Denizlerdeyiz Amatör Denizcilik Derneği (DADD) üyesi yelkenciler, Avrupa Hareket Haftası kapsamında Kumluca İlçesi kıyısında sevgi çemberi oluşturdu

Kumluca sahilinde 43 yelkenli teknenin oluşturduğu sevgi çemberine Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’de katıldı. Kumluca belediye Başkanı Romoco adlı yelkenliden ve Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ise Oziadlı yelkenliden telszi aracılığı ile sevgi çemberi oluşturan yelkencileri selamladı. Başkanlar ilçe halkına yaşattıkları bu güzellikten teknecilere dolayı teşekkür ettiler. 1 Eylül’de Marmaris’ten denize açılan 43 Amatör Denizcilik Derneği (DADDralli) Üyesi 43 tekneci Akdeniz sahili boyunca İskenderun’a kadar çok sayıda ilçeyi ziyaret etti. DADDralli üyesi yelkenli tekneciler, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın verdiği resepsiyona katıldılar. Bugün saat 13.30 gibi Kumluca Sahiline gelen Yelkenciler, Kumluca İlçesi Kum Mahallesi Günay Sahil Tesisleri önünde Sevgi Çemberi oluşturdular. Sevgi çemberi gösterisinin ardından Finike Limanına geçerek limanda demirledirler. 3 Finike’de kalacak olan tekneciler, Kaş, Fethiye ve Marmaris’e geçerek yolculuklarını tamamlayacaklar.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu; “Yelkencilerimiz bizi çok mutlu etti. Denizimizin değerini tüm Türkiye’ye anlatma fırsatı verdiler” dedi.

Ramoco adlı teknesi ile sevgi çemberine katılan Denizlerdeyiz Amatör Denizcilik Derneği (DADDralli) üyesi Hakan Başer ise; “30 Ağustos akşamı Marmaris’te bir araya geldik. Marmaris’te düzenlenen zafer etkinliklerine katıldık. 1 Eylül’de denize açıldık. Akdeniz sahili boyunca birçok ilçeye uğradık. Mezgit ve Konyaaltı gibi çok sayıdaki ilçede sevgi çemberi oluşturduk. Bugün de Kumluca’dayız. Kumluca ve Finike Belediye Başkanlarımız bizlere ev sahipliği yaptı. Yelkenli tekne sahiplerimiz çok mutlu oldular. Ev sahipliklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Kumluca’daki etkinliğimizi Avrupa Hareket Haftası etkinliği olarak gerçekleştirdik” dedi.   

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...