CUMHURİYET'İN 96.YIL DÖNÜMÜ KUMLUCA'DA COŞKUYLA KUTLANDI
SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ASKER SELAMI VERDİ
281 defa okunmuş - 29 Ekim 2019 - Salı 14:38

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla Kumluca Karatepe stadında tören düzenlendi.

Cumhuriyet'in 96.Yıl kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Programa Karatepe Stadı'nda devam edildi. Burada ki programa Kaymakamı Hakkı Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ,Cumhuriyet Başsavcısı Suat Arslan, Daire Amirleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğrenciler,öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programa geçildi.

Günün anlam ve önemi hakkında konuşma yapan Kaymakam Hakkı Uzun, " Büyük Atatük'ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet rejimi tarihte eşine az rastlanır bir destandır. Cumhuriyet rejimi demokratik laik devletin dayanağı olmuştur. Geleceğimiz için bir umuttur. Coğrafyamızı geçmişimizde ve günümüzde de Batı emperyalistleri elde etmek istemiştir. Ülkemiz 2023 hedeflerine ulaşacaktır.Topraklarımızı kanlarıyla sulayan askerlerimizi rahmetle anıyorum.Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. Yıl dönümü kutlu olsun "dedi.

Ardından günün anısına düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Kumluca spor lisesi öğrencilerinin sportif gösterisi ve asker selamı katılımcılar tarafından büyük alkış aldı. Törende günün anlam ve önemi hakkında şiirler okundu. Halk oyunları gösterisinin ardından tören, okulların geçit töreni ile sona erdi.

HABER ANTALYA A GAZETESİ

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...