İLÇELERİMİZDE SİYASETE YENİ BİR HEYECAN LAZIM
AYŞE KARABAY'IN KÖŞE YAZISI
192 defa okunmuş - 30 Ekim 2019 - Çarşamba 13:23

Yerel Seçimler geçeli 7 ay oldu . Hem Finike’de hem Kumluca’da ki siyasi parti ilçe başkanları ve temsilcileri 7 ay öncesine dönüp seçimde göstermiş oldukları performanslarını gözden geçirdiler mi ? İyi yada kötü adaylarına tam anlamıyla destek olabildiklerine inanıyorlar mı? Bununla ilgili yüzlerce soru sorulabilir.Bu soruların cevabı belli.

İlçe Başkanlarımız adaylarının arkasında her yere koştular ve mücadele ettiler. Gecelerini gündüzüne katıp adaylarına tam destek oldular. Tabi ki bir seçimi bir kişi kazanır. Hiçbir ilçe başkanımızın iyi niyetinden şüphemiz yok. Önemli olan memleketin menfaatleri. Eğer bir yerde iktidar ve muhalefet ilçe başkanları her türlü iyi niyetine rağmen başarılı olamadıysa kendisini sorgulamak zorundadır. Heyecanın kaybolduğu yerde başarı beklenemez . Hiçbir makam ve mevkii sonsuz değildir.

Suriye ve dış politika olaylarının gündeminin azalmasından sonra yıl sonu itibari ile ilçe kongreleri yapılacak. Bu kongrelerde tüm yurtta olduğu gibi Batı Antalya’da ki ilçelerimizde de bazı ilçe başkanlarımızın yenilenmesi şart gibi gözüküyor. Tüm eleştirilere rağmen yeri dolmayacak ilçe başkanları olabilir. Bu ilçe başkanlarımız ve yeni seçilecek olan ilçe başkanlarımız yönetim kadrosunu güçlü, eğitimli, esnaf, bölgeyi bilen etiket derdinde olmayan ve memlekete fayda sağlayacak kişilerden oluşturmalıdır.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...