KUMLUCA'DA ÖZGÜLÜK MEŞALELERİ CUMHURİYETİN 96.YILINI SİMGELEDİ
BAŞKAN KÖLEOĞLU: BİZ CUMHURİYETİZ,YAŞASIN CUMHURİYET ,YAŞASIN DEMOKRASİ CUMHURİYETİN 96.YILI KUMLUCA'DA FENER ALAYI YÜRÜYÜŞÜ,İZMİR MARŞI,ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ,ANDIMIZ MİLLET VE BAĞIMSIZLIK TESAHÜRATLARI VE DEV AL BAYRAK EŞLİĞİNDE BİNLERCE VATAND
263 defa okunmuş - 30 Ekim 2019 - Çarşamba 15:29

Kumluca Belediyesinin düzenlediği Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerinin ikinci akşamında Cumhuriyetin 96.yılı ilk defa fener alayı yürüyüşüyle coşkuyla kutlandı.

Fener Alayı yürüyüşüne Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu,siyasi parti temsilcileri, Başkan Yardımcıları,muhtarlar,sivil toplum kuruluşları binlerce vatandaş katıldı.

Kumluca Kalekulede Fener alayında meşalelerin yakılmasıyla halkın coşkulu tezahüratları eşliğinde Cumhuriyet Meydanına geldi. Burada saygı duruşu ve istiklal marşının okumasından sonra Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu konuşma yaptı.

BİZ CUMHURİYETİZ,YAŞASIN CUMHURİYET ,YAŞASIN DEMOKRASİ

28 Ekim 1923'te Mustafa Kemal Atatürk'ün "Efendiler! Yarın Cumhuriyet'i ilan edeceğiz" sözleriyle konuşmasına başlayan Başkan Mustafa Köleoğlu," Kumluca'da Cumhuriyetimizin 96.yılını ilk defa fener alayı düzenleyerek kutluyoruz.Bu yürüyüşümüz durmadan devam edecek.70 bin kişiye ulaşan Kumlucalı büyük ailemle gurur duyuyorum. Uçurumun kenarında, yıkık bir ülke iken Cumhuriyetimizi kuran ve bizlere emanet eden atamızın emanetinin bekçisiyiz. Hasan Tahsin ile başlayan destanımıza, Seyit Onbaşının omuzlaması ile kurtulan memleketimize Cumhuriyet yakışır.Cumhuriyet; demokrasi ,eşitlik, adalet demek. Biz Cumhuriyetiz,Yaşasın Cumhuriyet ,Yaşasın Demokrasi " dedi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği ve bağlılığımızı göstermek için hep birlikte olduklarının altını çizen Kumluca CHP ilçe Başkanı Fahrettin Karaöz, " Cumhuriyetimizin 96. yılı coşkuyla hep birlikte, hep beraber kutlamak için Kale kule'den başlayıp cumhuriyet meydanında noktalayacağız.Cumhuriyetin 96.yılında ilk defa fener alayıyla Kumluca'da yürüyüş gerçekleştiriyoruz.Bu coşku ve heyecan ilk olacak ve Kumluca içinde ilk olacak ve sonuna kadar sürekli hale getirip bu coşkuyu vatandaşımıza yaşattığımız içinde biz Cumhuriyet Halk Partili Olarak, İyi Partili olarak, diğer siyasi partiler olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceği ve bağlılığımızı göstermek için hep birlikte buradayız hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" dedi

Başkan Köleoğlu'nun konuşmasının ardından vatandaşlar cumhuriyet meydanında dev bayrak açtı.Kutlama programı Grup Bergüzar konseriyle devam etti.Başkan Köleoğlu'nun zeybek oyunu oynadı.

Cumhuriyetin 96.yılı hem fener Alayına hem de meydandaki eğlencelere halkın katılımı yoğundu ve coşkuyu arttırdı.Binlerce vatandaş cumhuriyet coşkusuyla çocuklarıyla ellerinde al bayrak ile sokağa çıktı.

Haber: Antalya A Gazetesi

Hamide KOÇUBABA

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...