" ÖĞRENCİLER KUMLUCA'NIN TARİHİNİ GEZEREK ÖĞRENDİ"
Kumluca Atatürk ilkokulu " Yaşadığım coğrafyayı öğreniyorum " etkinliği kapsamında öğrencilere Kumluca'nın tarihi ve turistik değerleri gezdirerek tarihi hakkında bilgiler verdi.
770 defa okunmuş - 01 Kasım 2019 - Cuma 09:18

Kumluca  Atatürk ilkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde kamp düzenleyerek yaşadığımız bölgelerin tarihini,kültürünü,gelenek ve göreneklerini öğretmek ve öğrencilerin ailelerinden hafta sonunda uzaklaşmaları sağlanarak özgüven duygusu kazandırmak ve gezerek ve görerek öğrenmenin önemine dikkat çekmek amacıyla kamp etkinliği düzenledi.

Ayfer Gökalp, " Çocuğumun bizden ayrı çok güzel bir gün geçirdiğini görmek bizi mutlu etti" dedi.

Rukiye Aksoy, " Gece korkusu olan oğlumun bizden ayrı bir gece geçirmesi bu durumun üstesinden gelmesi bizi sevindirdi" dedi.

Okul Müdürü Ahmet Özdemir , " Kumluca'mızın eşsiz bir değere sahip olduğunu ve erken yaşlardaki çocuklarımızın bu değerin farkına varmalarını sağlamaya çalıştık.Hafta sonu öğrencilerin telefondan uzaklaşması ailelerinden ayrı bir gece geçirmesi özgüven duygularının gelişmesi tarihi ve turistik yerlerimizi gezerek bu yerler hakkında bilgi edinmesi amacıyla düzenledik. Umuyorum her biri için faydalı olabilmişizdir" dedi.

Öğrenciler çıralı,Olympos gibi tarihi mekanları gezerek kamp ateşinde öğretmenlerinle eğlenceli vakit geçirdi

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...