BİZİM NEDEN SARNIÇ TEPEMİZ YOK? İSA BAHADIR ÇELİK’İN KÖŞE YAZISI
BİZİM NEDEN SARNIÇ TEPEMİZ YOK? İSA BAHADIR ÇELİK’İN KÖŞE YAZISI
246 defa okunmuş - 07 Kasım 2019 - Perşembe 16:59

BİZİM NEDEN SARNIÇ TEPEMİZ YOK? İSA BAHADIR ÇELİK’İN KÖŞE YAZISI

Önümüz kış ayları olması nedeniyle çok fazla ihtiyaç duyulmayacak olsada Finike’de halkımızın bahar ve yaz aylarında kullanabileceği güzel bir piknik ve mesire alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Sahil kenarlarımızda vatandaşlarımızın piknik yapabileceği ve vakit geçirecekleri yerler bulunmakta fakat bunlar da yetersiz kalmaktadır. Liman üstündeki Kent ormanı mesire alanından bahsetmeye bile gerek yok atıl durumdadır.

Bir pazar günü ailemiz ile birlikte doğa içinde piknik yapmak istiyoruz, hazırlıklarımızı yaptık börekler, çörekler, poğaçalar hazırlandı ve çıktık yola sonbahara geldiğimizden dolayı sahildeki piknik alanlarına gitmek istemedik yukarı doğru liman üstüne Kent ormanına çıktık. Bir de ne görelim oturacak yerler virane halde akşamdan kalanların bıraktığı çöpler yerlerde. Ben böyle bir yerde ailemle, dostlarımla birlikte piknik yapmak istemem. Peki ne yapacağız o kadar hazırlık yaptık doğa içinde temiz ve düzenli bir alanda piknik yapmak istiyoruz. Ne yapacağımızı söyleyeyim mi 20 km uzaklıkta ki Sarnıç tepesi piknik ve mesire alanına gidip piknik yapacağız. Kendi ilçemizde piknik dahi yapamıyoruz gitmek zorunda bırakılıyoruz diğer ilçelere.

Bu kadar ormanın içinde piknik yapmaya uygun hale getirilebilecek bir yerin olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir yer bulunmuyor ise Kent ormanını atıl durumdan çıkartıp kamelyalar, masalar ve banklar koyularak mangal yapmak için alanlar yapılarak, yolların düzeltilerek, lavaboların ve su ihtiyacının hijyenik standartlarda yeniden yapılmasıyla birlikte doğanın içinde muhteşem Akdenizin maviliklerini izleyerek kahvaltımızı, pikniğimizi yapabilir çayımızı ve kahvemizi temiz ve ferah bir şekilde içebiliriz. Evet bunlar çok küçük meseleler gibi gözüküyor olabilir ama bu imkanlar ilçemizde yok. Ben bu ilçede yaşayan bir vatandaş olarak 20 km uzaklıktaki başka bir ilçenin piknik alanına gitmek istemiyorum. Kent ormanını veya başka bir alanı piknik yapamaya ve insanların vakit geçirebileceği bir hale getirelim ki diğer ilçelerde oturanlar bizim ilçemize gelip piknik yapsınlar.  

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...