MAVİKENT DURALİ YAZICI İLK VE ORTAOKULU KAN BAĞIŞINA DESTEK VERDİ
MAVİKENT DURALİ YAZICI İLK VE ORTAOKULU KAN BAĞIŞINA DESTEK VERDİ
230 defa okunmuş - 15 Kasım 2019 - Cuma 11:51

MAVİKENT DURALİ YAZICI İLK VE ORTAOKULU KAN BAĞIŞINA DESTEK VERDİ

Mavikent Durali Yazıcı İlk ve Orta Okulunda, okulda kan bağışının vatandaşlar için daha etkin mesaj verebileceği düşüncesi ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Kan bağışı kampanyasına veliler, Mavikent ve Kumluca Halkı yoğun ilgi gösterdi. Veliler, mahalle halkı ile birlikte Kumluca Belediye Başkan Yardımcıları Ramazan Uluşar ve Selahattin kelleci de kan bağışı kampanyasına destek verdi.

Konuyla ilgili bilgi veren DuraliYazıcı İlkokulu Sınıf Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Zekeriya Coşgun; “29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arası her yıl Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Biz bu tarihler arasında projemizi yetiştirmedik. Geç de olsa projemizi hayata geçirmeyi başardık. Okulda yapılan kan bağışının halkımıza mesaj vermek açısından daha etkin olacağını düşündük. Hedefimiz 100 kişinin kan bağışında bulunmasıdır. 100 kişi olursa bunu her yıl geleneksel hale getireceğiz. Bir ünite kanın 3 kişinin hayatını kurtardığını varsayarsak, 18 – 65 yaş arasındaki sağlıklı bireylerin kan bağışında bulunup hayat kurtarabileceklerine inancımız sonsuz. İnsanlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. İyilik yapsınlar. İyiliğin bizim kültürümüzün bir parçası olduğunu unutmasınlar” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...