USLU’DAN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MESAJI
USLU’DAN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MESAJI
243 defa okunmuş - 22 Kasım 2019 - Cuma 10:15

USLU’DAN DİŞ HEKİMLERİ GÜNÜ MESAJI

Antalya Ak Parti Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Komisyonu Başkanı Atay Uslu 22 Kasım Diş Hekimleri Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Atay Uslu, aynı zamanda 22 Kasım’ı içine alan haftanın “Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” olarak öne çıktığını da belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Ağız ve diş sağlığı bakımının, öneminin özellikle küçük yaşlardan itibaren verilecek eğitimlerle kazandırılmasında ailelere, sivil toplum örgütlerine ve diş hekimlerine büyük görevler düşmektedir.


Türkiye diş hekimleri sayesinde, dünyanın sağlık alanında yetkin kurumları tarafından diğer ülkelere rol model olarak gösterilmektedir. Sağlık alanında elde ettiğimiz bu başarılarda diş hekimlerimizin fedakârlığı ve emeği, paha biçilmez bir yer tutuyor. 
 

Diş sağlığı gibi insani ve kutsal bir görevi yerine getiren Tüm Diş Hekimlerimizin Diş Hekimleri Gününü kutlar; bu haftayı kapsayan ‘Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nın halkımızın ağız sağlığı konusunda bilinçlenmesine daha fazla katkı sunmasını temenni ederim.”

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...