KUMLUCALI ÇİFTÇİLERE BİYOLOJİK MÜCADELE DESTEĞİ
2019 yılı biyolojik veya biyoteknik mücadele desteklemesi tebliği kapsamında Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilerin hangi desteklemeden yararlanacakları ve şartlarının neler olduğuna dair bilgi resmi gazetede yayınlandı.
318 defa okunmuş - 26 Kasım 2019 - Salı 10:33

Kumluca Ziraat Odası Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre ; 2019 yılı biyolojik ve biyoteknik mücadele desteklemesi tebliği kapsamında desteklemeden faydalanmak isteyen üreticilerin örtü altı kayıtlarını güncellemeleri, bombus arı faturası ve çiftçi belgesi ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir.Bitkisel üretime destekleme ödemesi yapılmasına dair tebliğ kapsamında Çeltik ve örtü altı üretimler hariç olmak üzere 3 yıl üst üste aynı ürünü eken üreticiler 3 yıl desteklemeden faydalanamayacaklardır.

,
Desteklemelerden faydalanmak isteyen üreticilerin 31 Aralık 2019 mesai bitimine kadar ilçe tarım müdürlüklerine başvuru yapabileceği açıklandı.

Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe , Biyolojik mücadele ve bombus arı desteği müracaatları başladığını ,desteklemeden yararlanmak isteyen üreticilerin 31 Aralık 2019 mesai bitimine kadar üreticilerin Kumluca İlçe Tarım Müdürlüğüne başvuru yapabileceklerini söyledi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...