TATVANLI HEYET DOMATES YETİŞTİRİCİLİĞİ İÇİN DOMATESİN BAŞKENTİ KUMLUCA’YA GELDİ
Antalya Valiliği öncülüğünde, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinatörlüğünde yürütülen “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında “Domates Üretimi ve Fide Yetiştiriciliği” konulu faaliyetleri dahilinde Bitlis Tatvan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne b
345 defa okunmuş - 26 Kasım 2019 - Salı 10:35

Tatvan’da açık arazide domates üretildiğini belirten heyet, tarla domatesçiliğini geliştirmeyi, üretimi arttırmayı ve daha iyi kazanç elde etmeyi amaçladıkları için bu tür gezileri düzenlediklerini ifade etti.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ; “Tarım kişisel bir sektör değildir. İlçedeki üst yöneticilerde dâhil herkes yapılan üretime gönül verecek. Sevecek. İlçe genelindeki yapılan tarımın sorunları tartışılacak. Birlikte çözüm bulunacak. Pazarlama ve üretimdeki sıkıntıların çözümünde herkes katkı sağlayacak. Başka türlü başarılı olmazsınız” dedi.

Tatvan’dan gelen heyet Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu’nu ziyaret ederek Köleoğlu’na Tatvan’ın meşhur kuru fasulyesini hediye ettiler.
Tatvan’dan gelen heyet Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun’u da makamında ziyaret ederek karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular.

 
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...