FİNİKE EMNİYET MÜDÜRÜ ARICI ÇOCUKLARA BOYAMA KİTABI HEDİYE ETTİ
Finike Emniyet Müdürlüğü, Anaokulu ve birinci sınıf öğrencilerine trafik kurallarının anlatıldığı boyama kitabı dağıtıyor. Anaokulu ve birinci sınıf öğrencileri boyama kitabı ile trafik kurallarını öğrenecek.
321 defa okunmuş - 28 Kasım 2019 - Perşembe 13:55

Finike'de kısa bir süre önce göreve başladıktan sonra halkın sevgisini ve güvenini kazanan Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı halkın can ve mal güvenliğinin yanı sıra trafik kazalarını da en aza indirmek için eğitim seferberliği başlattı. Trafikte eğitimin önemi üzerinde duran Arıcı, içerisinde trafik kurallarının yer aldığı 1600 boyama kitabını ilçedeki okullara dağıttırıyor.

Proje kapsamında Finike Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan trafik boyama kitaplarının dağıtımı, Emin Akın ve Yuvalı ilkokullarında başladı. Boyama kitabı dağıtımına Finike Milli Eğitim Müdürü Hüsnü Karataş’da eşlik etti.

Finike Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı çocuklardan, trafik ışıklarına dikkat edeceklerine dair söz aldı. Ülkemizde çocukların karıştığı kazaların asıl sebebinin, dikkatsiz sürücüler olduğunu belirten Arıcı çocuklarımıza karşı trafikte daha dikkatli olmalıyız dedi.

Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Emniyet Müdürü Arıcı "Çocuklarımız okul öncesi döneminde edindikleri alışkanlıkları yaşam boyu uyguluyor ve değiştirmiyor. Bu nedenle okul öncesi eğitim insan yaşamının en önemli dönemlerinden birisi. Bu projenin çocuklarımıza trafik kurallarıyla ilgili olumlu davranış edinmeleri konusunda katkı sağlayacağına inanıyorum." dedi.

Konuşmaların ardından Emniyet müdürü Arıcı ve Trafik polisleri içerisinde Trafik lambaları,oyun alanları,kask,sigaranın zararı,araçta cep telefonu ile görüşmenin tehlikesi,emniyet kemerinin önemi,aşırı sürat,kitap okumanın önemi,sağlıklı beslenmenin yer aldığı konuların işlendiği boyama kitabını öğrencilerle birlikte boyadı.
Emin Akın İlkokulu Müdürü Ümit Kocakaya ile Yuvalı İlkokulu Müdürü Erdem Güler, Finike Emniyet Müdürü Cevdet Arıcı ve personeline ziyaretleri ve eğitime katkılarından dolayı teşekkür ettiler.
HABER: ANTALYA A GAZETESİ

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...