Devecilerin yeni Başkanı Kemal Özer oldu
Kumluca Deveciler Derneği Başkanlığına yeni seçilen Kemal Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nu ziyaret etti
441 defa okunmuş - 04 Aralık 2019 - Çarşamba 14:44

Kumluca Deveciler Derneğinde yapılan seçimli olağan genel kurul toplantısında, Kemal özer yeni başkan seçildi. Genel kurulda, Mehmet Aydın ve Kemal özer, aday oldu. Seçim de 57 kayıtlı üyenin 50 si oy kullandı. 50 oyun 20 sini Mehmet Aydın aldı. 30 oy alan Kemal Özer ise Deveciler Derneğinin yeni başkanı seçildi.

Başkan Kemal Özer, Başkan yardımcısı ise Zafer Gemici oldu. Metin Ekiz, Yılmaz Karamıklı ve Yusuf Kabalı da yeni yönetim kurulu üyeleri oldu.

Yeni Deveciler Derneği Başkanı kemal Özer ve yönetim kurulu üyeleri Kumluca belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu’nu ziyaret etti. Başkan Köleoğlu; “Yörük Kültürümüzde önemli bir yeri olan devecilik ve deve güreşleri monoton geçen Kış aylarına renklilik katmaktadır. Deve asırlardır Yörüklerin hayatının her alanında yer almıştır. Zamanımızda artık develer turistik ve folklorik gösteri amaçlı kullanılmaktadır” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...