KUMLUCA'DA SAĞANAKTAN SONRA EKİPLER ÇALIŞTI
Meteoroloji’nin verdiği kırmızı alarmdan sonra oluşan sağanak yağmur Kumluca İlçesinde en çok Adarsan Mahallesini etkiledi.
431 defa okunmuş - 12 Aralık 2019 - Perşembe 16:39

Yağan sağanak yağmur ve fırtınadan etkilenen alanlar Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından temizlendi.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla bugün öğle saatlerine kadar süren sağanak yağmur Adrasan Mahallesinde, küçük çaplı hasarlara neden oldu. Fırtına yüzünden yükselen dalgalar, karadan gelen sel sularının şişmesine sebep oldu. Dalgalar sahilden geçen yola kadar çıktı. Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri, dalgaların getirdiği ve yolda kirlilik oluşturan atıkları temizledi. Kodu denizden düşük alanlara yeniden kanallar açarak, biriken sel sularının denize akmasını sağladı.

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu; “Dün akşam saatlerinde başlayan sağanak yağmur ve fırtına en çok Adrasan Mahallemizde etkili oldu. Belediyemizde Afet Koordinasyon Kurulu oluşturmuştuk. İlçe genelinde herhangi bir olumsuzluk olup olmadığı konusunda sürekli irtibat içinde olduk. Çok şükür bir hasar olmadan atlattık. Keşişleme yönünden esen fırtına denizdeki dalgaların yükselmesine neden oldu. Dalgalar Sarıkavak Deresinden gelen sel sularının geriye doğru şişmesine neden oldu. Ekiplerimiz gece gündüz çalıştı. Kodu denizden düşük olan alanlarla da yapay göletçikler oluştu. Bu alanlardaki sel sularını iş makinalarıyla kanal açarak denize akmasını sağladık” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...