FİNİKE’DE HALCİLER BANKA İSTİYOR
Finike Toptancı Hali’nin en zaruri ihtiyaçlarının başında gelen banka şubesi için FİNKOMDER (Finike Komisyoncular Dernek Başkanı İsmail Karataş , Yönetim Kurulu Üyeleri ,komisyoncular ile tüccarlar bir an önce banka şubesinin hale açılmasını istediler. De
329 defa okunmuş - 30 Aralık 2019 - Pazartesi 14:05

Bu ihtiyaca hasıl olan sebepleri şöyle sıralayabiliriz. Finike Toptancı Hali gibi para trafiğinin yoğun olduğu bir yerde bir devlet bankası şubesinin bulunmaması, hal esnafının rüsum vergi ödemesi gibi ödemelerin devlet bankalarına yapılması, hal esnafının ödeme günlerinde nakit ihtiyaçlarını karşılamak için zaman sarf ederek Kumluca veya Finike’deki bankalara giderek ihtiyaçlarını görmeleri gibi sebepleri çoğaltılabiliriz. Tüm bu sebeplerden dolayı halimizin girişindeki Büyükşehir Belediyesine ait idari binada bir devlet bankası şubesinin bulunması elzemdir. Hasılı hal esnaflarımızın ortak görüşü tercihen Vakıfbank Şubesinin açılması yönündedir. Bu tercihin ana sebebi rüsum ödemelerinin Vakıfbank Şubelerine yapılmasıdır. Bu sebepler silsilesinden de anlaşıldığı üzere Vakıfbank Şubesi halimizin zaruri ihtiyaçlarının başında gelmektedir. Hal esnafının özellikle Vakıfbank’ı istemesindeki bir sebepte Finike ilçesinde Vakıfbank’ın bir şubesinin bulunmamasıdır.

Bu ihtiyacı kamuoyuna duyurmamızda bizden desteklerini esirgemeyen Antalya A Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Atila Demirparmak’a teşekkürü bir borç bilir saygılar sunarız” dedi.

HABER;ANTALYA A GAZETESİ

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...