YEREL GAZETEMİ OKUYORUM İLÇEMDEN HABERDAR OLUYORUM
Kumluca Atatürk ilkokul ve ortaokulu ile Antalya A Gazetesi’nin işbirliği ile yerel gazetemi okuyorum,ilçemden haberdar oluyorum sloganıyla gazete okuma etkinliği düzenledi.
729 defa okunmuş - 01 Ocak 2020 - Çarşamba 11:15

Konferans salonunda düzenlenen etkinliğe Antalya A gazetesi temsilcisi Hamide Koçubaba,veliler,öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Öğrencilere gazete okuma alışkanlığı kazandırmak,yerel gazetelere karşı bilinç oluşturmak ve kariyer günleri kapsamında gazete ve gazeteci mesleği hakkında bilgi vermek amacıyla yerel gazetemi okuyorum,ilçemden haberdar oluyorum sloganıyla etkinlik gerçekleştirildi.
Etkinlik öğrencilerin gazeteyi okumasının ardından Antalya A Gazetesi temsilcisi Hamide Koçubaba öğrencilere yerel ve ulusal gazetenin ne olduğu,iletişim nedir,iletişim araçlarının önemi,gazetecinin haber oluşturma sürecini,gazetenin tasarım ve baskı süreçleri hakkında bilgi verdi.
Antalya A gazetesi temsilcisi Hamide Koçubaba, " Yerel gazetemi okuyorum,ilçemden haberdar oluyorum sloganıyla öğrencilere gazete okuma alışkanlığı oluşturma konusuna dikkat çektik. Milli mücadelenin 100.yılı etkinlikleri kapsamında bölgemizin yerel gazetesi olarak bu etkinliğe dahil olduk.Milli mücadele sürecinde halkı bilinçlendirme noktasında basının önemi ortadadır. Antalya A Gazetesi olarak öğrencilere bilgi aktarmaktan mutluluk duyduk "dedi.
Atatürk ilkokulu öğrencisi Zeliha Kudak,arkadaşlarımızla birlikte gazete okumaktan mutlu olduğunu ifade ederken  Merve Avşin, gazeteyi ilk defa okudum gazeteci olabilirim "dedi. Haber: Hamide Koçubaba

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...