SÜRÜCÜ BELGELERİNİN DEĞİŞİMİNDE SÜRE DARALDI
Finike’de nüfusun yüzde 65’i yeni kimlik kartını alırken sürücü belgelerinin en geç 2020 yılının sonuna kadar değiştirilmesi gerekiyor.
170 defa okunmuş - 10 Ocak 2020 - Cuma 10:38

Finike Nüfus Müdürü Fatma Şengül Eroğul gazetemize yapmış olduğu açıklamada “eski tip sürücü belgeleri, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmeye başlanmış ve en geç 2020 yılı sonuna kadar değiştirilmesi gerekmektedir. Sürücü belgesinin belirlenen süre içerisinde değiştirilmemesi nedeniyle cezai yaptırıma muhatap olmamak veya sürücü belgesi değiştirme işleminin son günlere bırakılarak, nüfus müdürlüklerinde izdihama varan yoğunluklara sebebiyet vermemek için müracaatın son günlere bırakılmaması önem arz etmektedir.

Sürücü Belgesi Değiştirilmesi İçin Gerekli Belgeler: 1 Adet Biyometrik Fotoğraf, Sürücü olur Sağlık Raporu, Sürücü Belgesi Değiştirme Bedeli:15 TL. Ayrıca, öncelikle merkezi sınavlara katılacak öğrencilerden fotoğrafında soğuk mühür bulunmayan, nüfus cüzdanında tahribat olan veya 15 yaşını tamamladığı halde nüfus cüzdanında fotoğraf bulunmayan vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamalarını önlemek amacıyla; bir an evvel TCKK müracaatında bulunmaları gerekmektedir.

Yeni Kimlik Kartı için Gerekli Belgeler:1 Adet Biyometrik Fotoğraf, Değiştirme veya Nüfus Cüzdanı Kayıp Nedeniyle TCKK Bedeli: 25 TL
Nüfus Müdürlüğümüz randevusuz olarak çalışmakta olup, günlük yapılan müracaatların tamamının karşılanması için gerekli her türlü tedbir alınmıştır”dedi.

HABER: ANTALYA A GAZETESİ

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...