FİNİKE PORTAKALINA İHANET ETMEYİN
Finike http://xn--portakalbahem-sgb.com/’un sahibi Belediye Meclis Üyesi Mete Apaydın’ın Finike portakalının gelecek nesillere taşınması için vermiş olduğu mücadeleyi köşesinde kaleme alan Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer Finike Portakalına ihanet ed
137 defa okunmuş - 10 Ocak 2020 - Cuma 10:39

Bayar;Finike’de ki portakal bahçelerinin ortasından geçirilmesi planlanan yolun yapılması halinde 800 dönüm portakal bahçesinin istimlak edileceğini ve 17 bin adet portakal ağacının söküleceği konusunda uyarılarda bulundu.

Yalçın Bayer’in yazısının ardından gazetemize açıklamada bulunan Mete Apaydın “Finike’miz ve Finike portakalımızı gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmamız için uğraşmamız gerekiyor.
Tarımımızla dünyaya ses getirmemiz üretimimizi kontrollü bir şekilde arttırıp maliyetleri düşürüp , ihracatımızı da artırıp Türkiye ekonomisini şahlandırmamız lazım. Hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız .Her yerde ve her konumda bunu dile getiriyorum. Son olarak Çekül vakfında dile getirdim. Finike’miz için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

HABER;ANTALYA A GAZETESİ

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...