KUMLUCALI KIZ ÖĞRENCİLERDEN GURUR VERİCİ AYNKEP PROJESİ
KUMLUCALI KIZ ÖĞRENCİLERDEN GURUR VERİCİ AYNKEP PROJESİ
420 defa okunmuş - 16 Ocak 2020 - Perşembe 16:17

KUMLUCALI KIZ ÖĞRENCİLERDEN  GURUR VERİCİ AYNKEP PROJESİ

Kumluca Kız Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri eğitimini almaya başladıkları Robotik Kodlama dersi ile görme ve duyma engelli vatandaşlar için bir proje gerçekleştirdiler.

“Tek engel sevgisizliktir” düşüncesi ile hareket eden öğrenciler projelerinin amacının görme ve duyma engelli vatandaşların günlük hayatta karşılaştıkları fiziksel darbelere karşı onları korumak olduğunu ifade ettiler.

Edinilen bilgiye göre projenin asıl amacın ise toplumdan dışlanmış düşüncesi ile evlerinden dışarı çıkmayan görme ve duyma engelli vatandaşları topluma ve sosyal hayata kazandırmak olduğu öğrenildi.

Bu zamana kadar yapılan projelerde sadece sesli uyarılar varken bu projede hem ses uyarıcısı , hem de titreşim uyarısı kullanılarak görme ve duyma engelli vatandaşların kullanabileceği projeyi  yapmaktan dolayı mutlu olan öğrencilerin bu başarısı Kumluca’lı vatandaşlar , okul idaresi , öğretmenler ve öğrenci velilerinde büyük bir memnuniyetle karşılandı.

Proje Yönetici Eğitmen Yahya Kuşcu “AYNKEP” projemizi Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında tamamlamış olmaktan dolayı mutluyuz. Yaptığımız çalışmaların tüm engelli vatandaşlara hayırlı olmasını dileriz.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...