URAT HÜDAVENDİGAR GÜNAY VE EKİBİ ANKARA’DAN GÜZEL HABERLERLE DÖNDÜLER
URAT HÜDAVENDİGAR GÜNAY VE EKİBİ ANKARA’DAN GÜZEL HABERLERLE DÖNDÜLER
380 defa okunmuş - 23 Ocak 2020 - Perşembe 15:38

MURAT HÜDAVENDİGAR GÜNAY VE EKİBİ ANKARA’DAN GÜZEL HABERLERLE DÖNDÜLER

 

KUTSO Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay tarım, sanayi,inşaat, turizm ve eğitim gibi bir çok konunun yer aldığı sorunları ekip arkadaşları ile birlikte Ankara ziyaretinde ilgililere ileterek güzel haberler ile döndü.

KUTSO Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay Yönetim Kurulu Üyeleri ve ekip arkadaşları ile hizmet bölgesi olan Batı Antalya’daki Kumluca, Finike, Demre ve Kaş ilçelerinin sorunları, istekleri ve yapmayı planladıkları çalışmaları aktarmak üzere Ankara’da 3 gün süren başarılı ziyaretlerde bulundular.

 Yönetim Kurulu Başkanı Murat Hüdavendigar Günay , Meclis Başkanı Fahri Özen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bayram Karagül  Kerim Soytürk, Bülent Kızılkaya, Menderes Oktay,  Turgut Acar. Meclis Üyeleri  Şükrü Açıkyürek, Aşkın Yenier , Nihat Karayel. Genel Sekreter Mesut Bakar, Basın Memuru İlyas Değirmenci’nin katıldığı ziyaretlerde üst düzey görüşmeler gerçekleştirildi.

 

KUTSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günay bu ziyaretler kapsamında “Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu,Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank,Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Mücahit Küçükyılmaz, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genel Müdürleri, Türkiye Odalar ve Birliği Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ak Parti Antalya Milletvekillerimiz Atay Uslu, İbrahim Aydın ve Kemal Çelik ve Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı ile  bir araya geldik” dedi.

Günay : Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve Anıt Kabir’i de ziyaret ettiklerini belirterek ziyaretlerinde ki

Görüşmeler hakkında  gazetemize şu bilgileri verdi.

KAŞ’A OSB GIDA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

 

OSB Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması yönünde ilk adım 1997 yılında odamız tarafından atıldı. Geçen süre içerisinde Kumluca Toptaş Mahallesi ve Beykonak, Mavikent Toptancı Hallerinin bulunduğu alanların yanı sıra Finike’ye OSB’nin kurulması girişimlerinden sonuç alınamadı. Yine Demre’de OSB için uygun bir alanın bulunmaması sonucunda en uygun yer olarak Kınık Bölgesinde ki Hal alanı olarak ayrılan 700 dönümlük alandan 350 dönümüne Kaş OSB Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulmasına karar verildi. Bu konuda Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank, Antalya Valimiz Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek , Kaş Belediye Başkanımız Mutlu Ulutaş, siyasi partilerimiz ve sivil toplum örgütlerimizin desteklerini yanımızda gördük.

 

 

ÇİFTÇİLERİMİZE ELEKTRİK VE FİDE DESTEĞİ İSTEDİK

 

Devletimiz, tarımda girdi yükünün hafifletilmesi, üretimin sürdürülebilir kılınması için tarımda kullanılan elektrikte birim fiyatların düşürülmesine yardımcı olmalı. Bu konuda çiftçimizin tarımsal sulamada kullandığı elektrik mutlaka desteklenmeli, indirimli tarifeden elektrik almaları sağlanmalıdır. Bölgemiz çiftçisini mazot desteğinden daha çok elektrik desteği ilgilendirmektedir. Bu konuda ki elektriğe destek talebimizi en yetkili kişilere bildirdik.Elektriğin yanı sıra çiftçilerimize büyük maliyet oluşturan aşılı fide ile ilgili destek istedik.

 

          SERA A.Ş. KONUSUNDA ÇİFTÇİLERİMİZİN BİLGİLENDİRİLMESİNİ İSTEDİK

 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği iştiraki ile Ankara’da kurulan ve

Örtü altı yetiştiriciliğinde teknolojik seralar kuracağı belirtilen SERA A.Ş’nin işleyişi hakkındaki belirsizliklerin giderilmesi için bir sempozyum düzenlenmesini istedik.

 

 

      Tarımsal sit alanları, tarımsal alanlarının parçalanamaması ile ilgili oluşan sorunlar, Çiftçinin barınabileceği yapı emsale dahil olup inşaat alanı 75 m2 yi geçemez’’ ibaresine istinaden yapılan iş ve işlemler, Kaş’ta ki sit alanları yürütmeyi durdurma imar davaları emsal karar, özel firmaların iş yapamaması, Parselin toplam emsale esas alanının % 30’unu aşamaması ve  %30 brüt alan hakkına birçok birim dahil edildiği için balkon alanı yetersiz kalması, Belediye Tip İmar Yönetmeliğin de asma katlı dükkân yüksekliği 5.50 m olması, 31.03.2020 ‘den sonra uygulamaya geçmesi planlanan yeni otopark yönetmeliği, Yapı Denetim Atamalarıyla ilgili sorunları muhataplarına bildirdik.

 

 

KUMLUCA’YA DENE-YAP ATÖLYESİ KURULMASI

 

Milli Teknoloji Hamlesinde rol alacak gençlerin gelişimlerini sağlamak üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklenen 81 İlde 100 DENE-YAP Teknoloji Atölyesi Kurulması’na ilişkin proje kapsamında Kumluca’ya da DENE-YAP Atölyesinin kurulması için talebimize olumlu yanıt aldık. Bizi çokduygulandıran bu proje Antalya Merkez, Doğu’da Alanya , Batı’da ise Kumluca’da gerçekleştirilecek. Projenin eğitim alanı KUTSO Binamız olacak.

 

 

 

TOGG HAKKINDA BİLGİLENDİRME

 

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“TOGG”) dünyayla rekabet edecek olan fikri mülkiyet haklarına sahip bir otomotiv markası yaratma hedefi ile başlatılan projeyi yerinde inceledik. Bizi çok gururlandıran bu proje hakkında bilgi sahibi olduk.

Bunun yanı sıra Şişe Cam Tataristan Fabrikası yanına sera kurulması konusunda bilgi edindik.

 

500 KİŞİLİK TOPLANTI SALONU YAPIYORUZ

 

KUTSO Binamızın 500 kişilik toplantı salonunun yapımı ile ilgili TOBB Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan destek istedik. Ses ve ışık donanımları ile 1,5 Milyon TL maliyetlitoplantı salonumuzun yapımına Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu destek vereceğinisöyledi . Bu salonumuz tamamlandığındakültürel ve sanatsal etkinlikler başta olmak üzere bir çok toplantıyaev sahipliği yapacak.

 

DOMATEXPO FUARINA BAKANIMIZ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU KATILACAK

 

12-14 Mart’ta düzenlenecek olan DomatExpo Fuar ve düzenlenecek olan sempozyuma başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere davetiyelerimizi ilettik. Bakanımız Çavuşoğlu büyük bir aksilik olmaz ise fuarımıza katılarak iş adamları ile bir toplantı gerçekleştireceğini söyledi.

 

 

ATAY USLU’YA TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

KUTSO Başkanı Murat Hüdavendigar Günayyapılan bu toplantılar öncesinde Ankara’ya gelişlerinden itibaren randevuların alınmasında her türlü yardımı ve desteği veren AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu’ya teşekkür etti.

HABER:ATİLA DEMİRPARMAK

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...