GÖKBÜK VE ÇATALLAR’DA PINGIDIK ETKİNLİĞİ
GÖKBÜK VE ÇATALLAR’DA PINGIDIK ETKİNLİĞİ
430 defa okunmuş - 27 Ocak 2020 - Pazartesi 10:18

 

GÖKBÜK VE ÇATALLAR’DA PINGIDIK ETKİNLİĞİ

 

CHP Millet Vekili Aydın Özer ve Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, CHP İlçe Başkanı  Aydın Arıcan Belediye Meclis Üyesi Volkan Aydıner,  Gökbük Muhtarı İskender Altınok, Arif Köyü Muhtarı Zülfikar Tankut’un katılımı ile Pıngıdık etkinlikleri gerçekleştirildi.

Çatallar ve Gökbük Köyünde  düzenlenen "Pıngıdık" etkinliklerinde dirlik, birlik, bereket ve bölüşmeyi simgeleyen, neredeyse bin yıldır nesilden nesile yaşatılan "Pıngıdık" geleneğinin devam etmesinin önemi üzerinde duruldu.

Geyikçi : "Pıngıdık" etkinliğimizde Gökbük  ve Çatallar’da   hemşehrilierimiz ile birlikte birlik beraberliğimizi tazeledik. "Pıngıdık" geleneğimizin devam etmesi için elimizden gelen desteği her zaman vermeye devam edeceğiz” dedi.

Gökbük Köyündeki etkinlikte Pıngıdık Ritüeli, KAR-DER Semah Ekibi gösterisi , Grup Promete Konseri gerçekleştirilirken Pazar günü ise birlik kurbanı yemeği ve aynı günün akşamı Ozan Ahmet Konseri gerçekleştirildi. Gökbük Köyü Muhtarı İskender Altınok : Coşku, birlik ve beraberlik  içerisinde geçen etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...