NİKE’DE EMEKLİ ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN EVİ İSTİYOR
NİKE’DE EMEKLİ ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN EVİ İSTİYOR
335 defa okunmuş - 14 Şubat 2020 - Cuma 09:41

FİNİKE’DE EMEKLİ ÖĞRETMENLER ÖĞRETMEN EVİ İSTİYOR

Finike ve başka illerden emekli olan öğretmenler bir çatı altında toplanma çalışmalarına hız verdiler.

Emekli öğretmenler Mehmet Kaynar,Ümit Günay ve Halil Yılmaz’ın öncülüğünde başlatılan çalışma toplantısının ikincisi Petek Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Yapılan Toplantı ile ilgili bilgi veren Mehmet Kaynar ön çalışmada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden almış olduğumuz liste ve kendi tespitlerimizle Finike’de çok sayıda emekli öğretmen olduğunu tespit ettik.

Kurulacak birliğin ismi:”Finike Emekli Öğretmenler Platformu” olacak.

Hastaların ziyaret edilmesi ve ihtiyaçlarının giderilmeye çalışılması, Emekli Öğretmen platformunda siyasete yer verilmemesi, acı ve tatlı günlerde beraber olunması önceliklerimizin başında gelmektedir.

Toplantıda vefat eden öğretmenlerimizin önemli günlerinde, özellikle Öğretmenler gününde mezarlarının ziyaret edilmesi, Belirli periyotlarla topluca kahvaltı ve yemek düzenlenmesi, Piknik gezileri,Yurt içi ve yurt dışı geziler, Eğitim-öğretim konusunda fikirlerimiz sorulursa yardımcı olunması, Öğretmen evi  lokali  yapılması, Bankalarla maaş promosyon pazarlığı yapılması, WattsApp  grubu oluşturulması konuları tartışılıp karara bağlandı.

Mehmet Kaynar: “Şuan Liman içinde öğretmen evi olarak kullanılan yerin aynı şekilde öğretmen evi olarak devam etmesi yada belediyemiz tarafından öğretmenlerimize yakışacak ve rahat edecekleri bir yerin tahsis edilmesini istiyoruz” dedi.

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...