EROL UYSAL’DAN EK BİNA MÜJDESİ
EROL UYSAL’DAN EK BİNA MÜJDESİ
317 defa okunmuş - 11 Mart 2020 - Çarşamba 17:18

EROL UYSAL’DAN EK BİNA MÜJDESİ

 

AK Parti İlçe Kumluca Başkanı Erol Uysal Kumluca Devlet Hastanesine 50 Yataklı  Ek Bina +112 ASHİ İkmal İnşaatı Yapım İşinin  10.04.2020 tarihinde yapılmak üzere ilana çıktığının müjdesini verdi.

Erol Uysal yaptığı açıklamada; Kumluca Devlet Hastanesine 50 Yataklı  Ek Bina +112 ASHİ İkmal İnşaatının 10.04.2020 tarihinde ihaleye çıkacağını belirterek, Ek bina içerisinde   yataklı servisler, Acil Servis, Ameliyathane, Yoğun Bakımlar, Yeni doğan yoğun bakım, Endoskopi Ünitesi, Doğum odaları, Transfüzyon Merkezi, Radyoloji üniteleri, Sterilizasyon Ünitesi,  İdari birimler ve konferans salonu bulunmaktadır.

Ayrıca hastane bahçesinde 150 araçlık katlı otopark yer almaktadır. Ek bina ile birlikte hastane yatak kapasitesi 150 yatağa kadar çıkacaktır. Mevcut hastanemizde bulunmayan yeni doğan yoğun bakım ve 2. Seviye yoğun bakım üniteleri aktif olarak hizmet verecektir. 

Mevcut hastanemizde bulunan acil servis, ameliyathane, yoğun bakım ve doğumhane gibi bölümler yeni binaya taşınarak daha ferah ve geniş bir ortamda hizmet verilecektir. Mevcutta 10.000 m2 olan hastanemizin kapalı alanı 30.000 m2 olacaktır. Hastanemizin ek binasının yapılmasıyla birlikte modernize edilerek Kumluca Halkının hizmetine sunulacaktır dedi.

Ek binanın yapılması için bu işin takipçisi ve baş mimarı olan Dış işleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, milletvekillerimiz Mustafa Köse, Atay Uslu, Kemal Çelik, İbrahim Aydın, Sena Nur Çelik ve İl Başkanımız İbrahim Ethem Taş’a desteklerinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.HABER:SAVAŞ KALABALIK

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...