KENT MEYDANI ‘FİNİKE’YE YAKIŞIR’
KENT MEYDANI ‘FİNİKE’YE YAKIŞIR’
313 defa okunmuş - 24 Mart 2020 - Salı 14:00

KENT MEYDANI ‘FİNİKE’YE YAKIŞIR’ 

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’nin ilçeye bir kent meydanı kazandırma amacıyla başlattığı çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu çerçevede Finike Belediyesi tarafından hazırlanan kent meydanı alanına ait dolgu imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi. Başkan Geyikçi, Finike halkına müjdeli haberi verebilmek için bakanlıktan gelecek haberi beklemeye başladı. Kent meydanı alanına ait dolgu imar planının Bakanlık tarafından onaylanmasının ardından çalışmalar daha da hızlanacak.

Başkan Geyikçi, seçim çalışmaları sırasında ilçenin kent meydanı ihtiyacına dikkat çektiğini ve göreve gelmesinin ardından bu vaadini yerine getirmek için çalışmalara başladığını hatırlattı. Bu çerçevede alanda inceleme yaparak bir dolgu imar planı hazırlandığını açıklayan Başkan Geyikçi, “Dolgu imar planı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletildi. ‘Finike’ye Yakışır’ bir kent meydanı için Bakanlıktan yanıt bekliyoruz” dedi.

Başkan Geyikçi, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yanıt beklerken, bir taraftan da alanda hayata geçirmeyi düşündüğümüz avan proje ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Halkımızı şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışımız çerçevesinde süreç ile ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz. Projemiz tamamlandığı zaman projeyi halkımıza sunup, gerekli bilgilendirmeleri yapıp, değerlendirmelerini alacağız. Hedefimiz ‘Finike’ye Yakışır’ bir projeyi ilçemize, halkımıza kazandırmaktır” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...