FİNİKE’DE PAZAR YERLERİNE DEZENFEKTAN MAKİNESİ
FİNİKE’DE PAZAR YERLERİNE DEZENFEKTAN MAKİNESİ
300 defa okunmuş - 31 Mart 2020 - Salı 11:47

FİNİKE’DE PAZAR YERLERİNE DEZENFEKTAN MAKİNESİ

Finike Belediyesi, korona virüsüne karşı ilçe genelinde başlattığı hijyen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Finike Belediyesi, son olarak ilçenin ana cadde, bulvar ve sokaklarının yanı sıra çocuk parkları ile otobüs duraklarını temizlemişti.

Şimdi de halkın kişisel hijyenini sağlamak amacıyla pazar yerlerinin girişlerine dezenfektan makinesi koydu. Pazar yerine giren ve çıkan her vatandaşın ellerini temizlemesi sağlanırken, uygulamanın virüs tehdidi sona erinceye kadar süreceği belirtildi.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, uygulamanın Yenimahalle’de bulunan cumartesi pazarı ile başladığını belirterek, “Yenimahalle’de bulunan cumartesi pazarına 4 adet dezenfektan makinesi koyduk. Halkımızın pazaryerine girişinde ve çıkışında ellerini temizlemesini sağladık. Bilindiği gibi virüs temas yoluyla da geçiyor. Pazar yerinde de el teması oldukça fazla. Bu nedenle halkımızın ellerini titiz bir şekilde dezenfekte etmesini istiyoruz” diye konuştu.

Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen uygulamanın genişleyerek devam edeceğini bildiren Başkan Geyikçi, “Diğer pazar yerlerimizin girişlerine de dezenfektan makinesi koyacağız. Bu pazaryerleri Eski mahallede bulunan Çarşamba pazarı, Sahilkent Kum mahallesi Çarşamba pazarı, Hasyurt mahallesi Perşembe pazarı, Turunçova mahallesi Cuma pazarıdır. Halkımız, gıda ihtiyacını karşılamak için geldiği pazaryerlerinde hem girişte hem çıkışta ellerini dezenfekte etsin” dedi.HABER MERKEZİ

 

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...