AİLE OLDUĞUNUZU ANLAMANIN TAM DA ZAMANI. ŞERİFE DOĞAN'IN KÖŞE YAZISI
AİLE OLDUĞUNUZU ANLAMANIN TAM DA ZAMANI. ŞERİFE DOĞAN'IN KÖŞE YAZISI
312 defa okunmuş - 16 Nisan 2020 - Perşembe 14:37

AİLE OLDUĞUNUZU ANLAMANIN  TAM DA ZAMANI

Bugün eski kış gecelerine dönelim  mi? Sobalarımız çok evde antika yerine geçiyor. Klimasız ev sayısı azaldı. Televizyonlar komşulukları unuttursada misafirliklerimizi yaşatanlarımız var. Sağolsunlar… Arada bir hatrımızı soruyorlar . Bizimde onları aramamıza izin veriyorlar. Bir arkadaşımın tabiriyle… Bugün kendimizi şımartalım. Telefonları bir saat kadar kenara koyalım . Televizyonu azcık kısalım.

Mısır patlatalım. Akşamdan ıslattığımız nohutları kavuralım. Balkabaklarının çekirdeklerini atmadıysanız onlarıda bulalım.Az ayçiçeği , biraz  leblebi, kuru üzüm aldıysanız yeter. Kestane olmasada olur.

Fıkra , güzel bir şiir biliyor musunuz? Ezberinizde kaç tane bilmece var. Tekerlemeleri şaşırmadan söyler misiniz?Sessiz sinema , kulaktan kulağa telefonculuk oynamışlığınız var mı? Fincan altı yüzük saklama, Kibrit kutusu ile subay olmayı bilmezseniz leblebilerle tekmi-çift mi diyebilirsiniz.

Dikkat ediniz …. Eşinizin neye kızdığını , çocuğunuzun nasıl güldüğünü , babanızın korkulacak biri olmadığını görecek , bir aile olduğunuzu anlayacaksınız.

Aile olmayı isteyenlerin çoğalması dileklerimle…

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...