AHMET KUTLU HOCAMIZI RAHMETLE ANIYORUZ
Kumluca ve çevresinin kalkınmasında önemli katkılarda bulunan onurlu insan,Batı Antalya'da Gazeteciliğin duayeni rahmetli Ahmet Kutlu hocamızı ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.
187 defa okunmuş - 27 Nisan 2020 - Pazartesi 11:43
AHMET KUTLU'NUN YAŞAM HİKAYESİ
18 Şubat 1941 yılında Sarıkavak’ta doğdu. Sekiz kardeşin beşincisi. Aksu Köy Enstitüsü mezunu olan Ahmet Kutlu Türkiyenin çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptıktan sonra 1989 yılında Finike İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden emekli olarak doğduğu yer olan Kumlucaya yerleşti.
Çeşitli kurumlarda yöneticilik yaparken tekrar öğretmenliğe döndü. İkinci kez emekli olduktan sonra 1997 yılı mart ayında Kumluca’da Batı Antalya Gazetesini kurdu. İlk yıllar haftada bir gün yayınlanan Batı Antalya Gazetesini, eşi Perihan Kutlu ile birlikte kapı kapı dolaşarak dağıtan, emekli maaşını gazetesini yaşatmak için harcayan Ahmet Kutlu, Kumluca siyasetine de yön verdi.
Yakalandığı kanserin son evresinde olduğu o kısa dönemde bile yazılarını aksatmamak için büyük caba harcayan Kutlu, 27 Nisan 2015 tarihinde Hakk-ın Rahmetine kavuştu.
OĞLU BOZOK İNANÇ KUTLU
Babamın bana bıraktığı en büyük miras soyadı. O’nu bana bıraktığı gibi tertemiz bir şekilde kızıma bırakmak istiyorum. O’nun oğlu olmaktan gurur duyuyorum..
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...