FİNİKE BELEDİYESİ CAMİLERİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ DEZENFEKTE ETTİ
FİNİKE BELEDİYESİ CAMİLERİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ DEZENFEKTE ETTİ
578 defa okunmuş - 29 Mayıs 2020 - Cuma 16:04

FİNİKE BELEDİYESİ CAMİLERİ CUMA NAMAZI ÖNCESİ DEZENFEKTE ETTİ

Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, belediye olarak bugün Cuma namazı kılınacak 10 cami, 5 okul, 1 pazaryeri ve 1 köy meydanını dezenfekte ettiklerini açıkladı. Geyikçi, ilçe genelindeki 70 caminin de titiz bir şekilde temizlenerek, ibadete hazır hale getirildiğini bildirdi.

Covit-19 (Korona) virüsü nedeniyle 15 Mart tarihinde ibadete kapanan camiler 3 ayı aşkın bir sürenin ardından yeniden açılıyor. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Finike’de de binlerce vatandaşın Cuma namazı için camilere gitmesi bekleniyor. Virüs salgınının hala devam etmesi, camilerin aylardır kapalı olması nedeniyle Finike’de de namaz öncesi titiz bir temizlik çalışması yapılıyor. Finike’de Cuma namazı kılınacak camilerde temizlik işlemlerini Belediye ekipleri tarafından gerçekleşiyor.

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Perşembe günü sabah erken saatlerde camilerin titiz bir şekilde temizlenmeye başladığını belirterek, “10 kişilik temizlik ekibimiz ilçe merkezindeki camilerimizin yanı sıra en uzak noktalardaki mahallelerimize giderek, camileri titiz bir şekilde temizlediler ve dezenfekte ettiler. Namazın cami bahçelerinin yanı sıra okul bahçeleri ve pazaryerlerinde de kılınacak olması nedeniyle gerekli çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

Camilerin içerisi elektrikli süpürge ile süpürülürken; pencere, kapı, mimber, mihrap başta olmak üzere, caminin temas edilebilecek her noktası silinerek, dezenfekte edildi. Başkan Geyikçi, “Vatandaşlarımız aylar sonra topluca ibadet edecek. Topluca Cuma namazı kılınacak olması camilerin yeniden açılacak olmasını daha özel kılıyor. Bu anlamlı gün öncesinde Belediye olarak hijyen anlamında, temizlik anlamında titiz bir çalışma gerçekleştiriyoruz” dedi.

Başkan Geyikçi, “Cuma namazı 10 cami, 5 okul, 1 pazaryeri ve 1 köy meydanında kılınacak. Ancak biz Belediye olarak sadece Cuma namazı için değil vakit namazları için de hijyen çalışması gerçekleştiriyoruz. İlçemiz genelinde tüm mahallelerde bulunan toplam 70 camiyi de temizleyeceğiz”   

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...