FİNİKE BELEDİYESİ MAVİ VATAN’A DESTEK KAMPANYASI BAŞLATTI
personeli ve onları koruyan savaş gemilerimizin kahraman askerlerine destek kampanyası başlattı.
170 defa okunmuş - 26 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:27
Finike Belediyesi, Akdeniz’de doğalgaz ve petrol arama faaliyetlerini yürüten Oruç Reis sismik araştırma gemisi
Kampanya, Şekerci Han’da CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Başkan yardımcıları Sıdıka Gökyar Kızılca, İsmet Çetin, Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Aydın Arıcan, İYİ Parti İlçe Başkanı Mustafa Ulubaş ve muhtarların katıldığı toplantı ile başladı. Başkan Geyikçi, kampanyaya Finike halkının yanı sıra yurdun dört bir yanında yaşayan vatandaşlardan destek beklediklerini bildirdi. Başkan Geyikçi, Radyofor Koyu’nun altında bulunan Merdivenli Koyun isminin Oruç Reis Koyu olarak değiştirileceğini açıkladı.
GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR
Destek kampanyasının açılışında konuşan Başkan Geyikçi, “Gün birlik günüdür. Bugün burada Oruç Reis gemimize ve Mavi Vatan’da onları koruyan donanma güçlerimize destek için bir araya geldi. Siyaset gözetmeden kampanyamıza destek veren tüm hemşerilerime teşekkür ederim” dedi. Kampanya hakkında bilgi de veren Başkan Geyikçi, “Belediyemizin www.finike.bel.tr adresine girildiğinde destek mesajı bölümümüz otomatik olarak açılıyor. Vatandaşlarımız buraya duygu ve düşüncelerini içeren mesajlarını yazarak gönderebilir. Belediye olarak bu mesajları 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yazıya dökerek, Oruç Reis gemimiz ve onları koruyan savaş gemilerimize iletmek adına ilgili makamlara teslim edeceğiz. Bu kampanyayla onlara destek vermek ve Mavi Vatanda yalnız olmadıklarını göstermek istedik” dedi.
TÜRK MİLLETİ HER ZAMAN
ORDUSUNUN YANINDADIR
Hem Oruç Reis gemisinin hem de donanma güçlerinin ülkemizin bağımsızlığı ile ekonomik gelişimi için mücadele ettiklerini belirten Başkan Geyikçi, “Aziz Türk Milleti için canları pahasına görev yapan Kahraman Ordumuzun denizlerdeki temsilcilerine, Oruç Reis gemimizin fedakar personeline ne kadar teşekkür etsek azdır. Kendilerine müteşekkiriz ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türk Milleti her zaman ordusunun yanındadır. Bunu bir kez daha göstermek istedik” diye konuştu.
MERDİVENLİ KOYUN İSMİ
ORUÇ REİS OLARAK DEĞİŞTİRİLECEK
Kampanyanın ilk mesajını gönderen Başkan Geyikçi, düşüncelerini “Finike Belediyesi olarak sizlere destek olabilmek, hemşerilerimizin duygularını aktarabilmek adına Belediyemizin web sayfası üzerinden bir mesaj sistemi kurduk. Mavi Vatan’da gerçekleştirdiğiniz çalışmaları gururla takip ediyoruz. Kalbimiz sizlerle birlikte, tüm Finike halkı adına sizlere şükranlarımızı sunuyoruz” cümleleri ile ifade etti. Geyikçi ayrıca merdivenli koyun ismini Oruç Reis Koyu olarak değiştireceklerini ifade ederek, her şey vatan için dedi.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...